Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

III Niedziela Wielkanocna

dn. 22 kwi 2023

23 kwietnia 2023

  1.  III Niedziela Wielkiej Nocy to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niech w tym czasie więcej będzie lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach. Zachęcam też do korzystania z aplikacji na tel. pn. Dzieło Biblijne.
  2. Dziś razem z o. Janem z Sanktuarium św. o. Pio na Przeprośnej Górce k. Częstochowy, modlimy się za wstawiennictwem św. o. Pio o potrzebne łaski dla naszej parafii, a szczególnie dla jego czcicieli. Święty Pio potrzebuje nas jako narzędzi Bożej łaski, dlatego zachęcam do wstępowania do Grupy modlitwy Ojca Pio.
  3. Jutro liturgiczna Uroczystość Św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski. O godz.16:00 kolejne spotkanie przygotowawcze przed pierwszą Komunią św. Dzieci przynoszą książeczki do nabożeństwa.
  4. We wtorek przypada święto św. Marka Ewangelisty. Dzień ten należy do tzw. dni krzyżowych, kiedy to urządza się procesję do krzyża z modlitwami o urodzaje. Z tej okazji po mszy św. przejdziemy pod krzyż misyjny, by modlić się w intencji o urodzajne plony i Boże błogosławieństwo. Zapraszam do udziału szczególnie mieszkańców Makowisk.
  5. W piątek o godz. 17:00 w domu parafialnym ARKA odbędzie się katecheza dla uczniów klas: VI, VII i VIII biorących udział w przygotowaniu do sakr. Bierzmowania.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, ofiarą i pracą. Na odnowienie ołtarza św. Józefa ofiarę 150 zł złożyła rodzina z ul. Radomszcz. w Makowiskach oraz anonimowa ofiara 100 zł.
  7. Z prac gospodarczych. Przy kościele zostały przeprowadzone prace pielęgnacyjne przy drzewach (usunięte gałęzie obumarłe i odrosty) oraz wyczyszczone rynny. Na nowej części cmentarza zostały wykonane prace ziemne polegające na zniwelowaniu terenu przy pomocy koparko-ładowarki oraz przygotowanie ziemi pod zasiew trawy. Te ostatnie prace wykonał nieodpłatnie własnym sprzętem p. Janusz Stachera z Ładzina, za co serdecznie mu dziękujemy. Na tak przygotowanym terenie można będzie wytyczyć utwardzone alejki, wyznaczyć nowe kwatery doprowadzić ujęcie wody do dalszej części cmentarza, czy też zaprojektować nasadzenia zieleni, żeby cmentarz nie był tylko lastrykowo-kamienną pustynią. Przypominam przy okazji, że samowolne sadzenie drzew czy krzewów na cmentarzu jest niedozwolone.
  8. Działający przy naszej parafii Klub Seniora, po zimowej przerwie, wznowi niebawem swoje regularne spotkania. Do aktywnego spędzania czasu w ramach spotkań, wspólnych biesiad i warsztatów zapraszamy osoby, które ukończyły 60-ty rok życia. Wkrótce więcej informacji. Tymczasem pragnę podziękować Seniorkom z grupy kulinarnej, które wczoraj włączyły się w przygotowanie posiłku dla uczestników wydarzenia sportowego w Patrzykowie, połączonego ze zbiórką charytatywną na rzecz leczenia chorego dziecka.
  9. Intencje mszalne
«

III Niedziela Wielkanocna

»