Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

dn. 08 kwi 2023

9.04.2023 r.

  1.  Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom – z okazji Świąt Wielkanocnych – życzymy miłości, zdrowia, pogody ducha oraz mocy Zmartwychwstałego Chrystusa w podejmowaniu codziennych zadań. Niech On napełnia nasze serca prawdziwym pokojem, udziela siły do pokonywania trudności, obdarza potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem.
  2. Uroczystość Zmartwychwstania obchodzi się w Kościele przez osiem dni (jest to tzw. oktawa), gdzie każdy dzień traktuje się jako uroczystość Pańską, dlatego zapraszam w miarę możliwości na Msze święte w tygodniu. W piątek z tego tytułu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznych obchodów, pomagając nam w ten sposób godnie przeżywać tajemnicę Świąt Paschalnych. Panu kościelnemu oraz paniom, które przygotowały kościół (także w Jankach), paniom dekoratorkom Agacie i Barbarze za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego i dekoracji kwiatowych. Dziękuję parafianom – przedstawicielom poszczeg. ulic i miejscowości, którzy podjęli trud adoracji nocnej Najśw. Sakramentu, LSO za asystę liturgiczną podczas Triduum i Rezurekcji. Dziękuję za wielkopiątkowa „parafialną” Drogę Krzyżową, Dziękuję za podjęte dzieła miłosierdzia w Wielkim Poście.
  4. Dzisiejsze ofiary z racji 2 niedzieli m-ca przeznaczamy na fundusz gospodarczy. Dziękuję także za wszelką pomoc okazywaną parafii, dzięki której zmienia się wygląd kościoła i jego otoczenie. Dziękuję rodzinom z ul. Długiej a NG i z Patrzykowa-Pasieki za ofiary w wys. 500 zł każda na poczet prac renowacyjnych przy ołtarzu głównym, które – jeśli Bóg pozwoli – rozpoczną się jeszcze w tym półroczu.
  5. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie modlimy się tego dnia i wspieramy ofiarą społeczność wyższych uczelni katolickich. Msze św. w porządku niedzielnym.
  6. W kruchcie i u ministrantów jest do nabycia świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego.

 

«

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

»