Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

dn. 02 kwi 2023

2.IV 2023

  1. Dzisiaj podczas każdej mszy św. błogosławieństwo palm, a po sumie ostatnie w tym roku naboż. Gorzkich Żali.
  2. Przy kościele odbywa się charytatywny kiermasz wielkanocny „Baranek dla Jasia”, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie Jasia Czarneckiego. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w inicjatywę KGW z Patrzykowa przygotowując stoiska z pysznymi wypiekani wielkanocnymi.
  3. Równolegle, organizatorzy szkolnego konkursu wielkanocnego oraz dyrektor szkoły zapraszają do zakupu ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci i rodziców. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na zakup pomocy dydaktycznych.
  4. Sytuacja humanitarna na Ukrainie jest nadal poważna. Dziękuję za dotychczasową wieloraką pomoc dla uchodźców wojennych. Na prośbę Caritas w Wlk Sobotę podczas poświęcenia pokarmów świątecznych zbierane będą do puszki datki na pomoc żywnościową dla Rodzin Ukraińskich.
  5. Trzy święte dni zwane Triduum Paschalnym: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są czasem pobożnego przeżywania największych tajemnic naszej wiary. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, dlatego proszę, abyśmy w miarę możliwości wszyscy uczestniczyli w tych nabożeństwach.

Wielki Czwartek
Dziękujemy Bogu za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
Wielki Piątek
Rano wznowienie adoracji. Kościół w Wlk Piątek nie sprawuje Mszy św. O godz. 17.30 rozpocznie się droga krzyżowa której przewodniczyć będą przedstawiciele poszczególnych grup wiekowych, ruchów kościelnych i stanów, a  po niej Liturgia Męki Pańskiej, którą zakończymy przeniesieniem Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Z piątku na sobotę adoracja całonocna. W tym dniu obowiązuje post ścisły. (proponowany harmonogram adoracji)
Wielka Sobota
Kontynuujemy adorację przy Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów wg porządku: w kościele: 9.00, 11.30 i 13.00, w Podładzinie – 9.30,w Ładzinie 9.45, w Jankach 10.00, w Patrzykowie od Łążka 10.30, w Gajęcicach Starych 11.00, w Gajęcicach Nowych 12.15, w Patrzykowie 12.30.
Wieczorna Wigilia Paschalna o godz. 18.00. Przynieśmy ze sobą świece i paschaliki. Czuwanie do godz. 23.00. Możliwość spowiedzi dla tych, którzy wrócą w tym tyg. do domu na święta ze studiów czy zza granicy będzie jeszcze w Wlk Czwartek i Wlk Piątek od godz. 8.00 rano.
Niedziela Wielkanocna
Rezurekcja o godz. 6.00. Udział w procesji przy biciu dzwonów to nasze radosne wyznanie wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa. Ta najpiękniejsza procesja w roku powinna wypaść okazale, dlatego zapraszam do udziału w asyście procesyjnej, członków Żywego Różańca, Bractwo św. Józefa, LSO, dziewczynki sypiące kwiatki.

  1. Dziękuję wszystkim, którzy w duchu wielkopostnej jałmużny złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. Są jeszcze do nabycia małe paschaliki na stół wielkanocny. Świąteczny numer gazetki Opiekun wystawiony jest w przedsionku kościoła. Zabierzmy do domów, podarujmy gościom świątecznym…
  3. Intencje mszalne
  4. Z wiarą i modlitwą przeżyjmy ten wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. W łączności z Chrystusem osamotnionym w Ogrodzie Oliwnym przygotujmy nasze serca na duchowe przeżycie Misterium Paschalnego
«

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

»