Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 25 mar 2023

26.03.2023 r.

  1. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Siostry Nadię i Agnieszkę ze Zgromadzenia SS. św. Józefa, które dzielą się z nami Słowem Bożym i świadectwem życia zakonnego. Po Mszy św. można będzie wesprzeć Zgromadzenie Sióstr św. Józefa, które prowadzi wiele pięknych dzieł dla dzieci i młodzieży, a teraz poszukuje środków na budowę żłobka dla dzieci.
  2. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Krzyże w kościołach pozostają zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.
  3. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas Mszy świętych poświęcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. o godz. 12:00 poświęcenie palm przy krzyżu misyjnym i procesja do kościoła. Dzisiaj przed kościołem są w sprzedaży gotowe palmy.
  4. W związku z przejściem na czas letni, msze św. odprawiać się będą o godz. 17.30, a kancelaria paraf. czynna będzie od godz. 16.30 do 17.00. Droga Krzyżowa również godzinę później, czyli o 17.00.
  5. Jutro, pojutrze i w sobotę, ze względu na spowiedź w dekanacie, msze św. będą rano o godz. 7:30, a w czwartek o 16.30. Kancelaria paraf. w tych dniach nieczynna.
  6. „Opiekun” to nie tylko tytuł naszej parafialnej gazetki (!), ale też bardzo ciekawego filmu opowiadającego o świętym Józefie i roli, jaką odegrał w życiu wielu ludzi. Film od kilku tygodni wyświetlany jest w kinach w całej Polsce. Bractwo św. Józefa organizuje w najbliższy czwartek wspólny wyjazd na jego projekcję do kina Świteź w Pajęcznie. Cena biletu 18 zł +koszt przejazdu o ile ktoś będzie chciał skorzystać z autokaru. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 17.00. Film zorganizowano m.in. na naszą prośbę, dlatego wszystkich chętnych prosimy o potwierdzenie udziału w niedzielę w zakrystii, ewent. telefonicznie do wtorku włącznie (tel. 604895732)
  7. Bóg Zapłać za ofiary składane przy krzyżu adoracyjnym na kwiaty do Grobu Pańskiego. Są jeszcze paschaliki, które rozprowadza Caritas w cenie 10 zł.
  8. Składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości i wsparcie dla naszej parafii i podejmowanych inwestycji.
  9. Ogłoszeni dot. kiermaszu wlk. „Za tydzień odbędzie się charytatywny kiermasz wielkanocny „Baranek dla Jasia”, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie Jasia Czarneckiego. W związku z tym KGW z Patrzykowa zaprasza przede wszystkim dzieci do upieczenia, samodzielnie lub z opiekunem baranka wielkanocnego – za każdą pracę przewidziany jest drobny „upominek wielkanocny”. Zapraszamy też inne panie, żeby zachciały włączyć się do akcji przekazując upieczone przez siebie ciasta do domu parafialnego w sobotę w godzinach od 17.00-19.00. Wypieki wielkanocne można będzie zakupić po mszach świętych. Wszystkich zapraszamy do włączenia się w tę akcję dobroczynną i wsparcia jej szlachetnego celu – organizatorzy.”
  10. Intencje mszalne.
«

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»