Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

IV Niedziela Wielkiego Postu

dn. 18 mar 2023
  1. Dziś obchodzimy doroczny odpust ku czci Patrona naszej parafii – św. Józefa. Papież Pius IX w 1870 roku (152 lata temu) ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Dziś podczas Mszy świętych polecamy wstawiennictwu św. Józefa mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej, by godne wypełniali swoje powołanie. Obejmujemy też modlitwą Bractwo św. Józefa, przeżywające dziś swoje patronalne święto, a nowo przyjętym dziś członkom życzymy wytrwałości w kroczeniu śladami św. Józefa. 
  2. Dziś kończą się rekolekcje wielkopostne – czas odnowy duchowej dla naszej wspólnoty. Słowa wdzięczności składam ks. Włodzimierzowi z Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie za głoszone nam od piątku nauki, a dziś za przewodniczenie Sumie odpustowej i okolicznościowe Słowo Boże. Na składam na ręce Ks. Dziekana Wiesława Bąkowicza składam podziękowanie dla Księży za posługę w konfesjonale i dzisiejszą obecność.
  3. 3-dniowe rekolekcje szkolne dla dzieci rozpoczynają się w najbliższą środę o godz. 9:00.
  4. W czwartek zapraszam na Mszę św. z błogosł. relikwiami św. o. Pio, w intencji o łaski dla jego czcicieli, szczególnie o dar zdrowia. Intencje na ę Mszę można składać również za pośrednictwem Skrzynki Intencji na naszej stronie internetowej. Zachęcam też do dołączenia do Grupy modlitwy Ojca Pio, która ma swoje spotkanie pół godz. wcześniej w kościele. 
  5. U ministrantów i w przedsionku kościoła można nabyć nowy numer gazetki parafialnej.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Dębowski, kaw. zam. w Makowiskach i Paulina Konieczna, panna zam w Kolonii Lisowice (zap. 2); Jakub Kosowski, kaw. zam. w Czerkiesach i Klaudia Duchowska, panna zam. w Strzelcach Wielkich (zap. 2).
  7. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. o godz. 7:30.
  8. W przyszłą niedzielę przyjadą do naszej parafii siostry Józefitki z Wrocławia, aby podzielić się z nami Słowem Bożym i świadectwem życia zakonnego. Po Mszy św. można będzie wesprzeć Zgromadzenie Sióstr św. Józefa, które prowadzi wiele pięknych dzieł dla dzieci i młodzieży, a teraz zbiera środki na budowę żłobka.
  9. Już niedługo Niedziela Palmowa, dlatego za tydzień można będzie zakupić palmy wykonane i ofiarowane przez p. Mariannę Olejnik – naszą lokalną palmiarkę z Patrzykowa.
  10. Intencje mszalne
«

IV Niedziela Wielkiego Postu

»