Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 04 mar 2023

5 III 2023 r.

 1. Okres Wielkiego Postu jest naszym przygotowaniem do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkich dorosłych, dzieci i młodzież, a szczeg. kandydatów do bierzmowania zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.00 i w Gorzkich Żalach w niedziele po sumie. Starajmy się przychodzić na Mszę świętą częściej, także w tygodniu. Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wielkopostną jałmużnę pokutną.
 2. Dzisiejsza Niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przez ofiarę składaną do puszek wesprzyjmy – na ile możemy – misjonarską działalność ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną polskich misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.
 3. Rekolekcje wielkopostne tradycyjnie odbędą się przed Uroczystością św. Józefa Obl. NMP, która przypada w niedzielę 19 marca. Poprowadzi je ks. Włodzimierz z Sanktuarium św. Rodziny w Studziannie.
 4. W środę po Nowennie do św, Józefa zapraszam na spotkanie organizacyjne wszystkich nowych kandydatów do Bractwa św. Józefa.
 5. W czwartek na Mszę św. o godz. 16:30 i katechezę zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy szóstej.
 6. W piątek, 10 marca rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa Obl. NMP.
 7. Także w piątek rano odbędzie się darmowy odbiór elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu RTV i AGD na rzecz misji. Można go składać w środę i czwartek w rogu parkingu przed kaplicą pogrzebową (ulotka).
 8. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Pęgowski, zam. w Kutnie i Katarzyna Nowak, zam. w Podładzinie (zap. 2-ga); Grzegorz Kotynia, zam. w Raciszynie i Zuzanna Kapuścińska, zam. w Czerkiesach (zap. 2-ga).
 9. Za tydzień taca na potrzeby gospodarcze.
 10. Na duchową lekturę polecam najnowszy numer „Niedzieli” dostępny u ministrantów.
 11. Jest również do nabycia świeca paschalna w cenie 10 zł (do wykorzystania podczas Wigilii Paschalnej bądź na stół wielkanocny).
 12. Przez przyczynę Matki Najświętszej chcemy powierzać opiece Bożej wszystkie kobiety z racji ich środowego święta. Prosimy, aby wzrastały w świętości na wzór najpiękniejszej z Niewiast.
 13. Intencje mszalne
 14. Zmarła Lesława Zawodniak z ul. Szkolnej w Makowiskach mieszkająca ostatnio w Niemczech. Pogrzeb odbędzie się w naszej parafii, choć dokładny termin nie jest jeszcze znany. Wieczny odpoczynek…
 15. Z niegasnącą modlitwą o pokój prosimy o dobre owoce tegorocznego Wielkiego Postu. Niech Bóg nam błogosławi…
«

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»