Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 25 lut 2023

26 lutego 2023

  1. W trwającym Wielkim Poście Kościół zachęca udziału w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz do podejmowania czynów pokutnych i modlitwy w intencji ustania wojny na Ukrainie niosącej śmierć i cierpienie niewinnych ludzi.
  2. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00, a Gorzkie Żale w niedzielę po sumie. Podtrzymujemy też czcigodną tradycję adoracji krzyża przez ucałowanie lub uklęknięcie składając ofiarę pokutną na kwiaty do grobu Pańskiego.
  3. W tym tygodniu przypadają dni duchowej odnowy – I czwartek miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne od godz.16.00. W I piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed naboż. drogi krzyżowej, czyli od 15.30 – szczególnie dla dzieci i młodzieży odprawiających nowennę pierwszych piątków m-ca. Za dwa tygodnie będzie spowiedź rekolekcyjna.
  4. W najbliższy czwartek na Mszę św. o godz. 16:30 i katechezę zapraszam kandydatów do Bierzmowania z klasy siódmej.
  5. W przyszłą niedzielę doroczny Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Modlitwą i ofiarą do puszek pomagamy polskim misjonarkom i misjonarzom w ramach Dzieła Pomocy Ad Gentes.
  6. Sprawy gospodarcze w minionym tygodniu: (dom paraf.: naprawa uszkodzeń i malowanie, do kuchni zamówiono dwa duże okapy; w kaplicy pogrzebowej malowanie, zakup nowej pompy do ubikacji; kościół: zamontowano zacheuszki, wróciła kolejna ławka z renowacji, przebudowa szafy na szaty liturg. w zakrystii, porządki na strychu, zakupiono nowe ornaty)
  7. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Pęgowski, zam. w Kutnie i Katarzyna Nowak, zam. w Podładzinie (zap. 1-sza); Grzegorz Kotynia, zam. w Raciszynie i Zuzanna Kapuścińska, zam. w Czerkiesach (zap. 1-sza).
  8. 10 marca w piątek odbędzie się zbiórka elektrośmieci na rzecz misji. Szczegóły podam za tydzień.
  9. Intencje mszalne

 

«

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»