Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 18 lut 2023

19 lutego 2023

  1. W środę Kościół wkracza w okres Wielkiego Postu, który jest czasem nawrócenia, czyli powrotu do Boga i Jego przykazań. W Popielec msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00, o 10.30 w Jankach. Obowiązuje post ścisły.
  2. W piątek o godz. 16.00 pierwsze naboż. Drogi krzyżowej. Dzieci przypomną sobie w tym roku uczynki miłosierdzia względem duszy. Otrzymają planszę, na której będą naklejać obrazki otrzymywane po każdym nabożeństwie. Należy je podpisać imionami osób, wobec których wykonane zostaną kolejne uczynki miłosierdzia.
  3. W czwartek, 23 lutego o godz. 16:30 zapraszamy na Mszę św. przy wystawionych relikwiach o. Pio, podczas której modlić się będziemy za wstawiennictwem św. o. Pio o potrzebne łaski, szczególnie dar zdrowia fizycznego i duchowego. Intencje, które chcielibyśmy polecić wstawiennictwu tego świętego  można składać również za pomocą skrzynki intencji na naszej stronie internetowej. Zachęcam też do dołączenia do Grupy modlitwy Ojca Pio, która ma swoje spotkanie pół godz. wcześniej w kościele.
  4. W piątek o 18.45 spotkanie chóru parafialnego. Wiele osób mogłoby śpiewać w chórze, bo mają wszelkie ku temu warunki – może trzeba trochę więcej wiary w siebie i odwagi. Zapraszam!
  5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, na Mszy św. o godz. 9.00, dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. otrzymają swoje pierwsze książeczki do nabożeństwa.
  6. Prace gospodarcze: jutro i pojutrze będą montowane na ścianach kamienne płytki, tzw. zacheuszki, w miejscach namaszczenia ścian przy konsekracji kościoła. Przeprowadzane są też prace remontowo-naprawcze w domu parafialnym oraz w kaplicy pogrzebowej, która potrzebuje już ogólnego odświeżenia.
  7. W minioną niedzielę do puszki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii złożonych zostało 1400,17 zł. Pieniądze już trafiły na konto Caritas (dostępne także na naszej stronie www)
  8. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Zbrożek, zam. w Stróży i Klaudia Lancman, zam. w Czerkiesach.
  9. (Janki) W listopadzie została ścięta uschnięta lipy przy kościele. Z pieniędzy jakie uzyskaliśmy ze sprzedaży drewna została zapłacona wycinka oraz zakupiono dwa ornaty do kościoła w Jankach.
  10. Intencje mszalne

 

 

«

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

»