Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

V NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 04 lut 2023

5 lutego 2022 r.

  1. Dzisiaj, jak w każdą 1-szą niedzielę miesiąca, na porannej Mszy św. modlimy się za zmarłych, członkowie Żywego Różańca wymieniają tajemniczki z rozważaniami, a na sumie modlimy się za dzieci odchodzące od wiary.
  2. W sobotę przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Sanktuarium w Lourdes, gdzie Matka Boża ukazywała się św. Bernadecie odwiedziliśmy 4 lata temu. Mimo, że od śmierci tej Świętej minęło już 140 lat, jej ciało do dziś pozostało w nienaruszonym stanie. Pielgrzymując w minionym roku po sanktuariach Francji, mogliśmy oglądać je spoczywające w kryształowym sarkofagu w katedrze w Nevers.
  3. Za tydzień, w piątek 17 lutego, spotkanie chóru parafialnego, na które serdecznie zapraszam także nowe osoby kochające śpiew i obdarzone słuchem muzycznym. 
  4. W imieniu Superiora Bractwo św. Józefa, p. Andrzeja Taranka, przypominam, że stowarzyszenie to tylko raz w roku, 19 marca, przyjmuje w swoje szeregi mężczyzn, którzy pragną uczynić św. Józefa swoim szczególnym patronem. Ufam, że wielu panów zechce kontynuować tradycje XVIII-wiecznego Bractwa św. Józefa w naszej parafii.
  5. Za tydzień taca gospodarcza. Bóg zapłać za ofiary składane na tace oraz z racji kolędy. Parafia ponosi w tym czasie niemałe wydatki związane z zużyciem prądu/ogrzewaniem kościoła. Jest do zapłacenia roczny podatek na rzecz Archidiecezji, ubezpieczenie budynków i inne opłaty.
  6. Intencje mszalne.
  7. Na nowy tydzień życzę wszystkim opieki Bożej i światła Ducha Świętego w podejmowaniu obowiązków.
«

V NIEDZIELA ZWYKŁA

»