Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 21 sty 2023

22 stycznia 2023

  1.  Z ustanowienia papieża Franciszka, III niedziela zwykła obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Kościół to wspólnota, w której Słowo Boże winno być odczytywane, rozważane, kontemplowane i którym wspólnota ta się modli.
  2. Jutro 23-ci dzień m-ca. O godz. 16:30 zapraszam na Mszę św., podczas której, przy wystawionych relikwiach, modlić się będziemy za wstawiennictwem św. o. Pio o potrzebne łaski, szczególnie dar zdrowia fizycznego i duchowego. Pół godz. wcześniej, o 16:00 spotkanie Grupy modlitewnej o Pio. Msza św. zakończy się błogosławieństwem relikwiami (gościnnie ks. Piotr).
  3. Do kościoła wróciły odnowione ołtarze i obrazy. Dziękuję Parafianom, którzy zechcieli wesprzeć te prace swoim ofiarnym groszem, czasem stanowiącym znaczną część budżetu rodzinnego. Dzięki temu naszemu wkładowi – koniecznemu przy dotacjach publicznych – mogliśmy podołać temu wyzwaniu. Przy konserwacji powrócono do pierwotnej kolorystyki ołtarzy sprzed dwóch wieków. Złocenia wykonane są złotem w płatkach a nie szlagmetalem jak poprzednio. Dziękuję za pomoc przy wnoszeniu ciężkich elementów na rusztowanie pp. Tadeuszowi Popielowi, Markowi i Rafałowi Klimczakom, a także za inną pomoc Andrzejowi Rajnertowi, Mirosławowi Sojdzie i Jerzemu Wróżowi. W piątek odbył się komisyjny odbiór konserwatorski tych prac – bez zastrzeżeń.
  4. Dziękuję ofiarodawcom nowego obrazu św. Antoniego za złożone datki, które wystarczyły także na rekonstrukcje  zasuwy ołtarzowej. Niech św. Antoni ma swoich czcicieli w opiece…
  5. Zakończyły się także prace kamieniarskie wykończeniowe przy filarach, cokołach przyściennych i stopniach w prezbiterium, które wpisują się w kolorystykę ołtarzy.
  6. XIX-wieczny obraz św. Franciszka obejmującego Chrystusa na Krzyżu, który wypełniał ścianę na czas nieobecności ołtarza św. Bartłomieja, pozostanie dalej w kościele – postanowiłem, że będzie to mój dar dla parafii. Obraz zakupiłem z własnych oszczędności. Jest to wierna kopia XVII-wiecznego obrazu autorstwa hiszpańskiego  malarza Bartolomé Estebana Murilla. Oryginał znajduje się w Sewilli.
  7. Wczoraj w kaplicy w Ładzinie odbyło się ostatnie spotkanie kolędowe z błogosławieństwem  rodzin. Pragnę serdecznie podziękować rodzinom naszej parafii za udział we wspólnej modlitwie podczas Mszy św. sprawowanych w ramach spotkań kolędowych. Zdecydowana większość rodzin (najczęściej w osobach kilku przedstawicieli) skorzystała z zaproszenia do udziału w tej formie kolędy. Bóg zapłać za życzliwą obecność i ofiarę na rzecz renowacji zabytkowego wnętrza naszej świątyni oraz za dołączone do wielu kopert życzenia świąteczno-noworoczne, które z serca odwzajemniam.
  8. W tygodniu kancelaria parafialna nieczynna. Sprawy losowe załatwiamy po Mszach św.
  9. Intencje mszalne
«

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

»