Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

dn. 14 sty 2023

 15 stycznia 2023

  1.  Po siedmiu miesiącach wracają do kościoła odnowione ołtarze. Jutro i pojutrze zespół konserwatorów będzie je na nowo budował. Z tego względu jutro msza św. o 7.30, a we wtorek tylko w Jankach.
  2. Pragnę serdecznie podziękować za wspólną modlitwę podczas Mszy św. kolędowych, które sprawowane są w tych dniach. Bóg zapłać za obecność, wspólną modlitwę i śpiew kolęd oraz złożoną ofiarę. Cieszę się że w bardzo wielu przypadkach jest zrozumienie dla wysiłku jaki podjęliśmy w związku z renowacją zabytkowych ołtarzy, które wyraża się w Waszej ofiarności. W każdą niedzielę i uroczystość modlimy się na Sumie za wszystkich ofiarodawców, a zmarłych naszych dobrodziejów polecamy Bożemu Miłosierdziu w coniedzielnych wypominkach.
  3. W tym tygodniu, we wtorek o godz. 17:00 będziemy modlić się z mieszkańcami Janek, w czwartek w int. parafian z Makowisk (wszystkie ulice poza Radomszczańską), a w sobotę kolęda dla mieszk. Ładzina o godz. 17.30 w miejscowej kaplicy. W najbliższych dniach odbędą się też odwiedziny u rodzin, które zaprosiły kapłana w związku z pośw. nowego domu.
  4. Katechezy przed bierzmowaniem wznowione zostaną po feriach szkolnych.
  5. Wszystkim babciom i dziadkom, którzy w sobotę i niedzielę będą przeżywać swoje święto życzymy  wielu Bożych łask, zdrowia i siły i zapraszamy razem z wnukami w najbl. piątek o 14.45 na przedstawienie pt. W krainie wiecznego śniegu w wyk. młodych aktorów z Krakowa. Wśród dodatkowych atrakcji będzie mobilna fotobudka z różnymi gadżetami – za drobną opłatą można będzie zrobić oryginalne pamiątkowe zdjęcie z Babcią i Dziadkiem.
  6. W miniony piątek odwiedził naszą parafię marszałek woj. łódzkiego p. Grzegorz Schreiber. Wizyta miała związek z dotacjami, którymi przez trzy ostatnie lata Urząd Marszałkowski wspierał prace przy naszej świątyni. 2020 r.– 71 300 zł na remont dwóch zewn. elewacji; 2021 – 57 680 zł na malowanie wnętrza kościoła i minionym roku – 100 000 zł na ołtarz Batki Boskiej Częstochowskiej. Ponieważ środki te zostały wykorzystane prawidłowo jest szansa na dalszą współpracę.
  7. Intencje mszalne
  8. We wtorek o godz. 11.00 pogrzeb śp. Janiny Kotyli z Makowisk. Wieczny odpoczynek…
«

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

»