Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Niedziela Chrztu Pańskiego

dn. 08 sty 2023

8.01.2023

  1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. Zwyczaj śpiewania kolęd zachowujemy do 2 lutego. Święto Chrztu Pańskiego jest okazją do tego, aby podziękować Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne. Dlatego też dziś dzieci pierwszokomunijne w obecności rodziców odbierają świece, które zostaną zapalone w dniu I Komunii św., kiedy to po raz pierwszy świadomie odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.
  2. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na prace konserwatorsko-renowacyjne w kościele. Termin montażu ołtarzy został ustalony na poniedz. i wtorek (16 i 17 stycznia, a 18. nastąpi komisyjny odbiór z udziałem przedst. WKZ z Łodzi.
  3. Pragnę serdecznie podziękować za obecność i wspólną modlitwę podczas Mszy św. kolędowych,  które sprawowane były w minionym tygodniu dla rodzin z Czerkies, Patrzykowa i Podładzina. W tym tygodniu będziemy modlić się z mieszkańcami… (harmonogram)
  4. KGW w Patrzykowie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w koordynowaną przez siebie akcję Paczuszka dla Maluszka.   Dzięki gestowi ofiarodawców udało się zebrać produkty dla małych dzieci z Domu Dziecka z Łodzi o wartości około 570 złotych.
  5. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci I-szo komunijnych.
  6. Intencje mszalne

 

«

Niedziela Chrztu Pańskiego

»