Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

IV Niedziela Adwentu

dn. 17 gru 2022

18 grudnia 2022 r.

 1.  Do piątku trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa. Już teraz dziękuję dzieciom i wszystkim innym uczestnikom rorat za codzienny udział w Mszach św., za piękne świadectwo wiary oraz przywiązania do tradycji.
 2. Dziś przed kościołem, obok świec wigilijnych i opłatków, można zakupić piękne, pachnące lasem stroiki na świąteczny stół. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej zaprasza wszystkich na przedświąteczny kiermasz w domu parafialnym. Po każdej Mszy św. można dziś nabyć piękne dekoracje świąteczne wykonane przez dzieci, rodziców i nauczycieli naszej szkoły oraz skosztować domowych wypieków przygotowanych przez rodziców; O godz. 14.30 odbędą się Jasełka w szkole, a po nich ciąg dalszy kiermaszu.
 3. We wtorek kancelaria par. nieczynna ze względu na spowiedź w par. Wniebowzjęcia NMP w Pajęcznie.
 4. Na czwartek można jeszcze zgłosić chorych i starszych wiekiem domowników do odwiedzin z posługą sakramentalną.
 5. Proszę o zgłoszanie się panów, którzy pomogliby oprawić choinki do kościoła; w czwartek po mszy św. zapraszam do pomocy w dekoracji świątecznej kościoła.
 6. W piątek, 23 grudnia zapraszam na Mszę św. i pierwsze spotkanie grupy modlitewnej św. o Pio. Od stycznia, każdego 23. dnia miesiąca będzie odprawiana Msza św. z prośbą o łaskę zdrowia za wstawiennictwem św. o. Pio z błogosławieństwem relikwiami.
 7. W sobotę 24 grudnia o godz. 9.00 rano Msza św. „na powitanie żłóbka”, na którą zapraszam dzieci biorące udział w tegorocznych roratach. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu wieczerzy wigilijnej – odczytanie fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwa za żywych i zmarłych, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd. Obrzęd Wieczerzy wigilijnej dołączony jest do opłatków. Uroczysta  Pasterka zostanie odprawiona o północy.
 8.  Niestety, z przyczyn obiektywnych montaż odrestaurowanych ołtarzy przesunięty został o ok. dwa tygodnie.
 9. Bóg Zapłać Parafianom, którzy wspierają bieżące prace gospodarcze.
 10. Zapraszam do lektury TK Niedziela i innych czasopism, które są wystawione w kruchcie. W tym tygodniu ukaże się świąteczny numer Opiekuna.
 11. W środę po Świętach rozpocznie się wizyta kolędowa w tradycyjnej formie.
 12. Intencje mszalne
«

IV Niedziela Adwentu

»