Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

III Niedziela Adwentu

dn. 10 gru 2022

11 grudnia 2022 r.

  1. Dziś Kościół przeżywa Niedzielę Radości („Gaudete”). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
  2. Dziękuję za udział w rekolekcjach i spowiedzi św. W czwartek odwiedziłem też naszych chorych Parafian. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona 26 grudnia o godz. 12.00
  3. Od tygodnia jest z nami w znaku relikwii św. o Pio. To wielka łaska. Zachęcam wszystkich parafian do kultywowania osobistego nabożeństwa do Świętego Pio. Dziękuję osobom, które już wyraziły chęć wstąpienia do grupy modlitewnej św. o. Pio. Dzisiaj w zakrystii można dołączyć do tej wspólnoty, która spełnia testament o. Pio wyrażony w słowach: ”Módlcie się, módlcie się ze mną do Boga, bo cały świat potrzebuje modlitwy każdego dnia”. Członków grupy zapraszamy każdego 23-go dnia miesiąca (dzień śmierci św. Pio) na Mszę św. przy wystawionych relikwiach.
  4. Dobrze jest mieć nabożeństwo do wybranego świętego. To bardzo służy pogłębieniu wiary. 8 grudnia upłynęły dwa lata jak papież Franciszek ustanowił specjalny Rok poświęcony Świętemu Józefowi. Był to dla nas czas odkrywania i umacniania duchowej więzi z naszym patronem i zaowocował wskrzeszeniem Bractwa św. Józefa. Cieszyłbym się bardzo gdyby 19 marca na uroczystość św. Józefa kolejni mężczyźni powiększyli tę grupę. Warto wiedzieć, że w latach 50-tych XX w. Bractwo liczyło ponad 100 osób.
  5. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne, świece Caritas oraz pamiątki związane ze św. o Pio.
  6. Wszystkim osobom/rodzinom naszej parafii, które włączyły się w przygotowanie kilkunastu świątecznych paczek dla ukraińskich rodzin doświadczonych wojną składam serdeczne podziękowanie. W miniony wtorek zostały one przekazane do centrum Caritas w Cz-wie, skąd dalej pojadą do rodzin w diecezji Żytomiersko-Kijowskiej na Ukrainie.
  7. Bóg Zapłać za złożona dziś ofiary na cele gospodarcze.
  8. Każdego roku parafia organizuje pielgrzymkę do różnych miejsc świętych. W przyszłym roku na przełomie IX/X udajemy się na Maltę, nazywaną też wyspą św. Pawła. Wylot z Pyrzowic. Program i szczegóły dot. wyjazdu od pewnego czasu wisi na naszej stronie www. Dotychczas zapisało się 29 osób, pozostało 19 miejsc.
  9. Ogłoszenie Rady Rodziców SP. „Rada Rodziców wraz z dziećmi – uczniami Szkoły Podstawowej w Makowiskach zaprasza wszystkich na kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 18 grudnia, w domu parafialnym ARKA. Jasełka  o godz. 16.00 w szkole.
  10. Intencje mszalne
«

III Niedziela Adwentu

»