Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

II Niedziela Adwentu

dn. 03 gru 2022

4.12.2022

  1. Przeżywamy dziś w naszej parafii doniosłą uroczystość wprowadzenia relikwii św. o Pio. Zachęcam wszystkich parafian do kultywowania osobistego nabożeństwa do Świętego Pio. Dziękuję osobom, które już wyraziły chęć wstąpienia do grupy modlitewnej św. o. Pio. Liczę, że nie będzie to kilka, ale kilkadziesiąt osób realizujących jego duchowy testament: „Módlcie się, módlcie się ze mną do Boga, bo cały świat potrzebuje modlitwy każdego dnia” …Święty Ojcze Pio, w tym małym kawałku bandaża zanurzonego w Twojej krwi, widzimy duchowo Ciebie, i prosimy, aby Twoje relikwie mobilizowały nas do nawróceń, dobrych działań i posłuszeństwa wobec woli Bożej, abyś prowadził nas Bożą drogą, abyśmy nie ulękli się przeciwności  zasadzek szatana. Abyśmy cierpliwie i odważnie czynili dobro, o które prosił nas Jezus, nasz Zbawiciel… Dziękuję o. Zenonowi Maszczykowi z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów za wygłoszone rekolekcje i przygotowanie nas do dziś. uroczystości.
  2. Dziś, w 2. niedzielę adwentu  przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. We wszystkich polskich parafiach – także u nas – odbywa się z inicjatywy Caritas  zbiórka ofiar do puszek.
  3. W ramach kolejnej akcji charytat. na rzecz chorego na SMA Jasia można dziś zakupić pierogi z kupustą, grzybami, ruskie i na słodko z serem. Będzie też wata cukrowa dla dzieci i gofry W imieniu Kół Gospodyń z Patrzykowa i Nowych Gajęcic oraz Paraf. Klub Seniora serdecznie zapraszam do udziału w kiermaszu
  4. We wtorek przed południem gościć będziemy społeczność zespołu szkół specjalnych (ZNPO) z Częstochowy. Siostry Józefitki, które prowadzą szkołę, wybrały nasz kościół, aby tutaj, we wspólnocie uczniów i nauczycieli, uczcić swojego założyciela – św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana niosącego miłosierdzie potrzebującym. (Przywieziony zostanie obraz peregrynacyjny i relikwie św. Zygmunta)
  5. Zachęcam do udziału w roratach. Wiele dzieci przychodzi codziennie z lampionami, poznając świat Biblii od stworzenia świata do narodzenia Chrystusa. Zapraszam do dołączenia tych, które jeszcze nie były ani razu! We wtorek roraty będą godzinę wcześniej (15.30). W przyszłą niedzielę Msza św. szkolna.
  6. Przedświąteczne odwiedziny w domach Parafian chorych i starszych wiekiem będą w najbliższy czwartek od godz. 9.00.
  7. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 16.30, natomiast od godz. 12:00 do 13:00 zapraszam na Godzinę Łaski dla świata. Więcej na temat, czym jest Godzina Łaski znajdziemy na paraf. stronie internetowej.
  8. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, z której taca przeznaczona jest na poczet prac remontowych prowadzonych przy kościele.
  9. Przypominam o akcji składania pod choinką artykułów higieniczne na rzecz małych dzieci z domów dziecka, z domów samotnej matki i hospicjów, która trwa do 21 grudnia. Dziękuję za złożone dary na święta dla ukraińskich rodzin. Jutro zostaną zawiezione do centrum Caritas w Cz-wie.
  10. Intencje mszalne
«

II Niedziela Adwentu

»