Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

I Niedziela Adwentu

dn. 27 lis 2022

27.11.2022

 1. Na wieńcu adwentowym zapłonęła dziś pierwsza świeca. To światło oznacza nadzieję, zieleń wieńca stanowi symbol trwającego życia, natomiast kształt kręgu symbolizuje wieczność Boga, który nie ma początku ani końca.
 2. W najbliższy piątek, 2 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Będą one zarazem naszym przygotowaniem do wprowadzenia relikwii św. Ojca Pio do naszego kościoła. To bardzo doniosłe wydarzenie w życiu parafii. Zachęcam wszystkich do owocnego przeżycia tych dni. Wprowadzenia relikwii, na zakończenie rekolekcji w niedzielę, 4.12 podczas uroczystej sumy dokona o. Zenon Maszczyk ze Zgromadzenia Braci Mniejszych Kapucynów, do których należał św. Ojciec Pio.
 3. Od jutra roraty. Jak co roku, zapraszam dzieci z lampionami na Mszę św. o godz. 16.30, a w soboty o 7.30 rano. Dzieci otrzymują dzisiaj Zdrapkę Adwentową, która pomoże im owocniej przeżyć adwent. Jest to plansza zawierająca specjalne zadania do wykonania na każdy dzień adwentu. Więcej na ten temat na parafialnej stronie www.
 4. W I piątek miesiąca – pół godz. przed Mszą św. możliwość spowiedzi, ale wyłącznie dla dzieci odprawiających pierwsze piątki m-ca, ponieważ spowiedź rekolekcyjna będzie nazajutrz – w sobotę. Chorych i starszych wiekiem zgłaszamy w zakrystii. Przedświąteczne odwiedziny w domach będą w czwartek, 8 grudnia od godz. 9.00.
 5. W przyszłą niedzielę, podczas rekolekcji, na Mszy św. o godz. 9.00. odbędzie się poświęcenie i wręczenie dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii św. medalika Niepokalanej.
 6. Dziś, na progu adwentu, zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je nabyć po każdej Mszy św. Ofiara jest naszą cegiełką do spłaty prac remontowych przy kościele. Na 16. grudnia przewidziany jest odbiór konserwatorski prac renowacyjnych przy ołtarzach bocznych. Gdyby ktoś chciał jeszcze dołożyć swoją cegiełkę to w przedsionku są do zabrania koperty dla ofiarodawców. Z innych działań: kolejne ławki wracają do kościoła po renowacji, podobnie jak 8 dużych lichtarzy mosiężnych na boczne ołtarze. Postępują też prace kamieniarskie. Ofiary na renow. ołtarzy: z ul. Radomszczańskiej 200 zł i ze Starych Gajęcic 100 zł i na nowy obraz św. Antoniego: 300 zł z ul. Leśnej w NG. (Obraz powstaje w pracowni znanej malarki częst. P. Teresy Taranek).
 7. Okres Adwentu to dobra okazja, by uczynić coś dobrego dla bliźnich. Jakie mamy możliwości?
 • Zakup świec Caritas wspiera akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena: 10 i 20 zł
 • Koło Gospodyń Wiejskich w Patrzykowie również w tym roku zaprasza do włączenia się w akcję charytatywną na rzecz małych dzieci z domów dziecka, z domów samotnej matki i hospicjów. Akcja nosi nazwę „Paczuszka dla Maluszka„. Artykuły higieniczne niezbędne w codziennej pielęgnacji najmniejszych dzieci składamy pod bożonarodzeniową choinką w kruchcie kościoła do 21 grudnia.
 • Inna możliwość pomocy to przygotowanie paczek żywnościowych dla rodzin z Ukrainy na Święta Bożego Narodzenia składając produkty żywnościowe do kartonów w przedsionku kościoła (do niedzieli 4.12)
 • W przyszłą niedzielę – w ramach kolejnej akcji charytat. na rzecz chorego Jasia – można będzie zakupić pierogi. Koła Gospodyń z Patrzykowa i Nowych Gajęcic oraz Paraf. Klub Seniora zamierzają ulepić co najmniej 5000 pierogów. Panie już teraz dziękują osobom, które ofiarowały na ten cel składniki, np. mąkę, ale gdyby ktoś chciał się podzielić suszonymi grzybami czy pieczarkami to możne przekazać je paniom do czwartku. Ponadto w sprzedaży będą również ciasta (osoby chętne mogą je dostarczać na salkę w sobotę popołudniu)
 • Równolegle za tydzień na Hali Sportowej przy SP2w Pajęcznie Mikołajkowy Festyn na rzecz Jasia i moc atrakcji dla dzieci i dorosłych (4.12)
 1. Dzisiaj o 15:00 podczas Mszy św. w WSD ks. abp Metropolita udzieli błogosławieństwa nowym dwóm lektorom z naszej parafii: Szymonowi i Piotrowi. Chłopcy ukończyli kurs na poziomie dekanalnym, a od piątku uczestniczą w rekolekcjach w Cz-wie.
 2. Za tydzień – jak w każdą II niedzielę Adwentu – będziemy mogli złożyć ofiarę wspierającą Kościół na Wschodzie.
 3. Intencje mszalne
«

I Niedziela Adwentu

»