Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

Uroczystość Chrystusa Króla

dn. 19 lis 2022

20.11.2022

  1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy liturgiczny rok kościelny. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad przemijalnością naszego ludzkiego życia.
  2. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w piątek 2 grudnia i poprowadzi je br. Zenon Maszczyk z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Rekolekcje zakończą się w niedzielę uroczystym wprowadzenie relikwii św. o Pio do naszej parafii.
  3. Za tydzień, wraz z pierwszą niedzielą Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny; dostępne będą świece Caritas rozprowadzane w ramach Wigil. Dzieła Pomocy Dzieciom. Caritas zachęca nas do włączenia się w przygotowanie paczek żywnościowych dla rodzin z Ukrainy na Święta Bożego Narodzenia. Produkty żywnościowe o długim terminie ważności, mąka, konserwy, słodycze możemy składać do kartonów w przedsionku kościoła  do 1-go grudnia.
  4. Zachęcam wszystkie dzieci do owocnego przeżycia zbliżającego się adwentu. Za tydzień można będzie odebrać Zdrapkę Adwentową. Jest to plansza zawierająca specjalne zadania do wykonania w każdym dniu adwentu, aby przygotować serce i dom na Boże Narodzenie.
  5. Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Najbliższe spotkanie połączone z poświęceniem i wręczeniem medalika Niepokalanej odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia przed  uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, o godz. 9.00.
  6. Dziękuję za ofiary składane na tacę, a także datki indywidualne, którymi wspieramy prace toczące się przy parafii.
  7. Rodzice chorego dziecka – Jasia Czarneckiego, dla którego w minioną niedzielę kwestowaliśmy, z całego serca dziękują wszystkim Parafianom za wsparcie i pomoc w zbiórce funduszy na jego leczenie. Udało się zebrać 20 243 zł a z wczorajszej zbiórki złomu prawie 4 tys. zł.
  8. W sobotę – zabawa Andrzejkowa dla najmłodszych. Dzieci przychodzą w kreacjach bohaterów ulubionych bajek; animacje, fotobudka, poczęstunek…) Początek o godz. 14.00.
  9. Intencje
«

Uroczystość Chrystusa Króla

»