Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

XXXI Niedziela Zwykła

dn. 30 paź 2022

30 października 2022 r.

 1.  Kończy się miesiąc modlitwy różańcowej. Dziękuję wszystkim, a szczególnie dzieciom, które wytrwale, niektóre codziennie, uczęszczały na różaniec. Wiele wyklęczonych godzin jest darem tych dzieci dla Kościoła, misji, dla parafii i dla swoich rodzin. Zachęcam do kontynuacji modlitwy różańcowej w ramach Dziecięcej Róży Różańcowej pw. Matki Bożej Fatimskiej, która się zawiązuje w naszej parafii, jak również Róża Różańcowa Rodziców za Dzieci pw. św. Stanisława Kostki
 2. Dziś, na zakończenie Tygodnia Misyjnego możemy złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na Papieskie Dzieła Misyjne.
 3. We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych, która jest jednym z sześciu tzw. świąt nakazanych. Msza św. w kościele będzie o godz. 9.00, a na cmentarzu o 12.00. O 11.30 od bramy głównej cmentarza wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych. Przeżyjmy ten dzień w zadumie i modlitwie za zmarłych. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że cmentarz w tych dniach niestety staje się także miejscem luźnych spotkań rodzinno-towarzyskich i „najeżdżają” go ludzie, którzy nie do końca chyba wiedzą po co tam się znaleźli. Dlatego przypomnijmy jeszcze raz: cmentarz jest miejscem modlitwy i refleksji. Tam wierni, których Bóg powołał do siebie, oczekują na dzień zmartwychwstania; oni nie potrzebują kartonów zniczy przynoszonych na grób, tylko modlitwy. Jako miejsce święte, cmentarz wymaga z naszej strony szczególnego zachowania, a więc nie prowadzimy tutaj głośnych rozmów rozpraszających czyjąś modlitwę, w tym telefonicznych. Regulamin cmentarza zabrania ponadto palenia papierosów, jazdy na rowerze czy wprowadzania zwierząt, a guma do żucia niekoniecznie musi towarzyszyć naszej modlitwie.
 4. Zapraszam do modlitwy w Oktawie Dnia Zadusznego: Różaniec z wypominkami od 2 do 9 listopada włącznie o 16.00, a po nim Msza św. oktawalna. Zachęcam do uzyskiwania odpustów za zmarłych za pobożne, czyli modlitewne nawiedzenie cmentarza w tych dniach.
 5. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 9.00 i 16.00.
 6. W I piątek listopada możliwość spowiedzi od godz. 15.30 do 16.00 tylko dla odpraw. Nowennę 9. ppm-ca.
 7. Dziękuję za dowody życzliwości dla naszej parafii w postaci ofiar na prace remontowe przy kościele i na obraz św. Antoniego.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i troskę o otoczenie świątyni; p. Kotylowej za ofiarowane chryzantemy,
 9. Na cmentarzu w dniu 1 listopada będzie można wesprzeć ofiarą do puszki WSD w Częstochowie. Kwestę tradycyjnie już przeprowadzą ministranci.
 10. Zachęcam do zapoznania się z treścią TK Niedziela.
 11. Intencje

 

«

XXXI Niedziela Zwykła

»