Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Przekazanie Relikwii św. o. Pio do kościoła w Makowiskach

dn. 18 paź 2022
 
O. Pio, stygmatyk, mistyk, spowiednik, kierownik duchowy, dla ogromnej rzeszy ludzi jest po prostu jedną wielką lekcją życia wzywającą do nawrócenia i wewnętrznej przemiany, dochowania wierności Bogu aż do końca i upartej walki ze złem.
Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, która napłynęła od oo. kapucynów z San Giovanni Rotondo o przekazaniu naszej parafii relikwii św. o. Pio – fragmentu bandaża przesiąkniętego krwią ze stygmatów. Ten cenny dar, będący odpowiedzią na prośbę złożoną na ręce o. gwardiana klasztoru w San Giovanni Rotondo w październiku ub. roku, został nam przekazany w minionym tygodniu za pośrednictwem przedstawiciela MISJA Travel – p. Barbary Miazgi.
Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Ojca Pio do kościoła parafialnego w Makowiskach odbędzie się w niedzielę, 4 grudniu br. Do tego wydarzenia przygotuje nas duchowy syn św. o. Pio, brat Zenon Maszczyk OFMCap, który w dniach 2-4 grudnia wygłosi rekolekcje.

MODLITWA DO ŚW. PIO Z PIETRELCINY
„Naucz nas, prosimy Cię, pokory serca, byśmy zostali zaliczeni do owych prostaczków z Ewangelii, którym Ojciec obiecał objawić tajemnice swego Królestwa. Wyjednaj nam spojrzenie wiary, zdolne rozpoznawać natychmiast w ubogich i cierpiących oblicze samego Jezusa. Wspieraj nas w godzinie walki i próby, a jeśli upadniemy spraw, byśmy doświadczyli radości sakramentu pojednania. Przekaż nam twoja czułą pobożność do Maryi, Matki Jezusa i naszej. Bądź z nami w ziemskiej pielgrzymce do Ojczyzny, która mamy nadzieje osiągnąć, aby kontemplować na wieki Chwale Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.”
«

Przekazanie Relikwii św. o. Pio do kościoła w Makowiskach

»