Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XXIX Niedziela Zwykła

dn. 15 paź 2022

16 października 2022 r.

 1. Przeżywany w Kościele w Polsce pod hasłem „Blask prawdy” XXII Dzień Papieski, jest szczególnie dobrą okazją do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz powrotu do jego nauczania. Dziś się modlimy, wspieramy fundację DNT oraz przypominamy nauczanie papieskie.
 1. Dziękuję dzieciom i młodzieży, którzy gorliwie uczęszczają na różaniec. Wiele dzieci – i tutaj ukłon w stronę rodziców – nie opuściło dotychczas ani jednego nabożeństwa. Dziś różaniec po sumie.
 2. Tydzień w liturgii:
  – w poniedziałek wspomn. św. Ignacego Antiocheńskiego BM
  – we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty.
  – w sobotę lit. wspomnienie św. Jana Pawła II.
 3. Zachęcam do przedłużenia modlitwy wypominkowej za zmarłych na kolejny rok. W przedsionku kościoła są do zabrania druczki.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz te z przeznaczeniem na prace remontowe przy kościele.
 5. Serdecznie dziękuję też za pomoc w utrzymaniu porządku w otoczeniu kościoła i plebanii i przy zgrabianiu liści, za posprzątanie kościoła oraz dekoracje kwiatowe.
 6. Kandydatów do bierzmowania zapraszam w tym tygodniu na katechezę do kościoła o godz. 16.15 – przed różańcem. I tak, w najbliższy wtorek zapraszam klasę VI, w czwartek klasę VII, w piątek kl. VIII.
 7. W tym tygodniu sprawy kancelaryjne załatwiamy bezpośrednio po Mszy św.
 8. Przypadający 20 października Europejski Dzień Seniora to dobra okazja, by przypomnieć, że osoby starsze są potrzebne i zwrócić uwagę na ich problemy. Z tej okazji życzę wszystkim Seniorom, szczególnie członkom naszego parafialnego Klubu Seniora wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i samych radosnych chwil. Już jutro udajemy się do Filharmonii, a za 5 tygodni spotykamy się z seniorami na balu andrzejkowym.
 9. Jutrzejszy wyjazd do filharmonii o godz. 17.30 sprzed kościoła (zbiórka o 17.20). Osoby chcące wsiąść „po drodze” muszą to koniecznie zgłosić dziś w zakrystii. W związku z wyjazdem jutro różaniec i Msza św. o godzinę wcześniej, czyli o 16.00.
 10. Intencje ( w sobotę nie ma Mszy św. w Ładzinie)
«

XXIX Niedziela Zwykła

»