Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

2 października 2022 r.

dn. 02 paź 2022
  1. Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo odprawiane jest codziennie o 17.00, w soboty – w kaplicy w Ładzinie, a w niedziele – po sumie. Każdego dnia modlimy się za rodziny naszej parafii, o nowe powołania, o pokój na świecie, za misje… . Zachęcam wszystkich, szczególnie dzieci, do włączenia się w tę modlitwę. Na naszej stronie www.makowiska.pl można nauczyć się odmawiania Zdrowaś Maryjo po łacinie. Podczas tegorocznych nabożeństw dzieci poznają różne tytuły – imiona Matki Bożej. Pomoże im w tym  kalendarz różańcowy, który będą wypełniały obrazkami z różnymi wezwaniami odnoszonymi do Maryi.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Zapraszam dzieci po I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania.
  3. Od października wznawiamy katechezy przed bierzmowaniem. Z okazji rozpoczęcia kolejnego roku formacji kandydatów do bierzmowania zapraszam do spowiedzi (piątek od godz. 16.30). Młodzież przygotowującą się do bierzmowania uczestniczy w nabożeństwie różańcowym (kl. VI – wtorek, VII – czwartek; VIII – piątek).
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. szkolna, po której dzieci z klasy III, które zostały zgłoszone przez rodziców (deklaracja pisemna) do I Komunii św. otrzymają różańce. 
  5. Za tydzień przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski. Na placu kościelnym przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która m.in. wspiera zdolną młodzież pochodzących z rodzin ubogich. Zapraszam do zakupu pysznych kremówek.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób troszczą się o nasz parafialny kościół oraz za ofiary na renowację ołtarzy. Za tydzień na ten cel będzie zbierana „taca gospodarcza”.
  7. Prasa katolicka: w sprzedaży TK Niedziela i Opiekun. Kalendarze w cenie 5 zł.
  8. Intencje mszalne.
«

2 października 2022 r.

»