Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

XXV Niedziela Zwykła

dn. 17 wrz 2022

18 września 2022 r.

 1.  Dziś święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Co roku tą uroczystością rozpoczynamy kolejny rok formacji do sakramentu bierzmowania. Kandydatom do bierzmowania przypominam o obowiązku udziału w coniedzielnej Eucharystii i systematycznej spowiedzi św. i zapraszam w najbliższą środę na adorację Najśw. Sakramentu w dowolnym momencie dnia.
 2. Tydzień w liturgii:

– w środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
– w piątek kalendarz liturgiczny wspomina św. Ojca Pio.

 1. W środę obchodzimy Uroczystość Rocznicy poświęcenia kościoła. Miało to miejsce 21 września 1876 r. – 146 lat temu. Jak co roku w tym dniu  nasza parafia przeżywa Dobę Eucharystyczną. Przez cały dzień trwać będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. To bardzo szczególny dzień, postarajmy się znaleźć czas na prywatną adorację i Mszę św. w tym dniu  (7.30, 17.30 i 21.15)
 2. Także w najbliższą środę odbędzie się pielgrzymka autokarowa osób chorych i starszych wiekiem do Sanktuarium MB Gidelskiej, czczonej jako Uzdrowienie Chorych. Mszy św. w int. pielgrzymów przewodniczyć będzie bp Antoni Długosz. Odjazd o godz. 09:30 z przystanku przed kościołem.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszam rodziców z dziećmi przygot. się do I Komunii św.
 4. Są jeszcze wolne miejsca na październikowy wyjazd do flharmonii na występ znanego w świecie Narodowego Baletu Ukrainy VIRSKI (17.10. godz. 19.00)
 5. Bóg Zapłać za datki, które wpłynęły ostatnio z przeznaczeniem na prace renowacyjne przy ołtarzach.
 6. Za tydzień dostępny będzie nowy numer Opiekuna, z którego dowiemy się m.in. o planach odtworzenia w ołtarzu MB Częstochowskiej zasuwy z obrazem św. Antoniego, który spalił się w Wlk Sobotę 1969 roku. Obecne prace restauratorskie są okazją do tego, by przywrócić stan sprzed pożaru. Dlatego rozpoczęliśmy akcję pod hasłem ODDAJ „ZNALEŹNE” ŚW. ANTONIEMU! Każdy kto za przyczyną św. Antoniego został wysłuchany bądź odnalazł szukaną rzecz, może w ramach „znaleźnego” odwdzięczyć się składając dobrowolną ofiarę na nowy obraz z jego wizerunkiem.
 7. Cmentarz. W najbliższych dniach na najbardziej zaniedbanych grobach, które sprawiają wrażenie upuszczonych (niektóre od lat są porośnięte chwastami albo są niebezpiecznie pochylone) pojawi się informacja z prośbą o kontakt z kancelarią cmentarza. Jest to normalna procedura, żeby ustalić stan prawny takiego grobu i ewentualnie przeznaczyć go do ponownego pochówku. Na cmentarzu został także zamontowany prosty w obsłudze automat do sprzedaży zniczy i wkładów czynny przez całą dobę.
 8. W sobotę o godz. 10:00 zbiórka ministrantów.
 9. Prasa katolicka
 10. Intencje mszalne

 

 

«

XXV Niedziela Zwykła

»