Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

XXIV Niedziela Zwykła

dn. 10 wrz 2022

11 września 2022r.

 1. W minioną niedzielę odbyło się parafialne dziękczynienie za plony. Dziękuję wszystkim osobom, dzięki których wysiłkowi i poświęceniu ta piękna staropolska tradycja może być podtrzymywana. Na ręce Państwa Sołtysów przekazuję swą wdzięczność wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie wieńców żniwnych i sołeckich stoisk z gastronomią. Dziękuję za przygotowanie dekoracji powitalnych przy drogach i bannerów informujących o dożynkach. Dziękuję paniom z Kół Gospodyń Wiejskich i Parafialnego Klubu Seniora, druhom z jednostek OSP Makowiska i Nowe Gajęcice, naszym stałym sponsorom i dobroczyńcom, którzy przekazali produkty żywnościowe bądź pomogli zdobyć fanty na loterię. Paniom, które wykonały ogromną pracę przy przygotowaniu loterii, dziękuję p. prezesowi LKS Płomień Arkadiuszowi Drzazdze za wszelką pomoc oraz wszystkim osobom, które się zaangażowały dając swój czas, pomysłowość siły czy służąc transportem – dziękuję bardzo za nieoceniony wkład w powodzenie tegorocznych dożynek.
 2. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. W każdą 2-gą niedzielę miesiąca o godz. 9.00 dzieci będą się spotykać na Mszy św. szkolnej. Dziś dzieci otrzymują książeczkę Moja Eucharystia do zaznaczania w niej obecności.
 3. W środę 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża św. na pamiątkę odnalezienia drzewa Krzyża Świętego przez cesarzową Helenę, matkę Konstantyna Wielkiego – późniejszą świętą. Skłania nas ono do refleksji nad miejscem i znaczeniem krzyża w naszym życiu.
 4. W przyszłą niedzielę święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Co roku tą uroczystością rozpoczynamy kolejny rok formacji do sakramentu bierzmowania. Na mszę o godz. 9.00 zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania łącznie z kl. szóstą oraz wszystkich, którzy z różnych przyczyn jeszcze tego sakramentu nie przyjęli. Po mszy św. rozdanie indeksów i deklaracji uczestnictwa w przygotowaniu.
 5. Spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych odbędzie się w 2. połowie września.
 6. W przyszłą środę, 21 września, parafia nasza przeżywać będzie doroczną uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła oraz Dobę Eucharystyczną. Program tego dnia z porządkiem adoracji przedstawię za tydzień.
 7. Także w przyszłą środę tradycyjna pielgrzymka autokarowa osób chorych i starszych wiekiem do Sanktuarium MB Gidelskiej, czczonej jako Uzdrowienie Chorych. Mszy św. w int. pielgrzymów przewodniczyć będzie bp Antoni Długosz. Zapisy do przyszłej niedzieli.
 8. Bóg Zapłać za dzisiejszą taca na fundusz gospodarczy. Dziękuję również za datki, które wpłynęły ostatnio z przeznaczeniem na prace renowacyjne przy ołtarzach. Chcę nadmienić, że także poszczeg. sołectwa przeznaczyły na ten  cel dochód wypracowany ze stoisk dożynkowych, za co jestem bardzo wdzięczny.
 9. TK Niedziela z dodatkiem dla rodziców w cenie 10 zł.
 10. W sobotę o godz. 10:00 zbiórka spotkanie ministrantów.
 11. Intencje mszalne
«

XXIV Niedziela Zwykła

»