Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk
dn. 30 sie 2022

XXII Niedziela Zwykła

28 sierpnia 2022 r.

 

  1.  Dziękuję wszystkim parafianom, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w obchodach święta tytułu naszego kościoła pw. św. Bartłomieja Ap. w środę, 24 sierpnia.
  2.  Pragnę również podziękować wszystkim uczestnikom parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę, a szczególnie tym, którzy reprezentując naszą parafię, podjęli trud pielgrzymowania w obie strony. Szczególne podziękowanie składam odpowiedzialnym za zabezpieczenie techniczne pielgrzymki i kierowanie ruchem na drodze, dziękuję p. Janowi Mruszczykowi za nieodpłatny transport bagaży.
  3. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 w int. o Boże błogosławieństwo dla dzieci i nauczycieli na kolejny rok nauki i pracy.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: w 1-szy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne od godz.17.00. W 1-szy piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30 – szczególnie zachęcam dzieci i młodzież na progu nowego roku szkolnego. Będą też rozdawane księżeczki pierwszopiątkowe dla chętnych dzieci.
  5. W przyszłą niedzielę dożynki gminno-parafialne, których jesteśmy gospodarzami. Nie ma mszy św. o 12.00. O godz. 14.00 rozpocznie się msza św. dziękczynna za tegoroczne plony. Przed ołtarzem złożymy wieńce żniwne przygotowane przez poszczególne miejscowości naszej parafii. Następnie w orszaku dożynkowym, który poprowadzi orkiestra przejdziemy na teren stadionu, gdzie odbędą się dalsze uroczystości. Zapraszam wszystkich do modlitwy dziękczynnej oraz do udziału we wszystkich przygotowanych przez poszczególne sołectwa atrakcjach. A będzie ich wiele – zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zapraszam do stoisk z kulinariami, do udziału w zabawie tanecznej, szczególnie zaś do zakupu fantów, ze sprzedaży których dochód wesprze prace przy ołtarzu św. Bartłomieja. Jest prośba o pomoc w zbieraniu fantów do loterii. Podzielmy się tym, co jeszcze może się komuś przydać – cel jest szczytny.
  6. Zapowiedzi przedślubne: W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Mateusz Mielczarek, kaw. zam. w Reklach i Emilia Juszczyk, panna zam. w Ładzinie, zap.2ga; Kamil Słomian, kaw. zam. w Lipiu i Dominika Uchrońska, panna zam. w Starych Gajęcicach, zap. 2-ga; Łukasz Olejnik, kaw. zam. w Patrzykowie i Aleksandra Pawełoszek, panna zam. w Białej, zap. 1-sza;
  7. Dziękuję za ofiary składane przez Parafian jako udział w kosztach renowacji ołtarzy bocznych, odnowienia ławek i innych prac remontowych przy kościele.
  8. Intencje mszalne