Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XXI Niedziela Zwykła

dn. 23 sie 2022

21 sierpnia 2021 r.

 

  1. We środę, 24 sierpnia, przypada doroczny odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja Ap. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 17.00. Zachęcam do skorzystania z łaski odpustu zupełnego, jaką daje Kościół. Warunki zwykłe to: stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św. Na uroczystą sumę o godz. 12.00 zapraszam całą asystę procesyjną, ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiatki, członków Żywego Różańca, Bractwo św. Józefa. Okolicznościowe Słowo Boże wygłosi do ks. Krzysztof Rak z Częstochowy, a po południu o 17.00 ks. Karol Garbiec.
  2. Tradycyjnie nazajutrz po odpuście wyrusza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Można się jeszcze zapisywać zarówno na pieszą jak i na autokarową. W czwartek o 6.00 Msza św. w int. pielgrzymów i wyjście pielgrzymki; planowane wejście na Jasną Górę o 18.00. Autokar wyruszy spod kościoła o godz. 16.00. W czwartek przypada uroczystość MB Częstochowskiej, Patronki naszej Archidiecezji. To drugi dzień naszego pielgrzymowania. O godz. 9.30 autokar zabierze wszystkich chętnych spod kościoła, aby uczestniczyć w uroczystej sumie pontyfikalnej odprawianej na Szczycie, bezpośrednio po której udamy się na Wały Jasnogórskie na parafialną drogę krzyżową. W zakrystii są do odebrania plakietki pielgrzymkowe.
  3. W sobotę wspomnienie liturg. Św. Moniki, matki św. Augustyna, do której modlimy się w int. dzieci odchodzących od wiary.
  4. Już za dwa tygodnie odbędzie się w Makowiskach gminne święto dziękczynienia za plony. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do wspólnych przygotowań. Wiem, że plecione są już wieńce i korony żniwne, ale pomyślmy też o przydomowych dekoracjach dożynkowych. Włączmy się do pomocy sołtysom w organizacji lokalnych stoisk. Jak zawsze będą do wylosowania cenne nagrody, dlatego proszę naszych stałych dobroczyńców o pomoc w zbiórce fantów (już wczoraj dojechało piękne drzewko bonsai o wartości ponad tysiąca zł). Będzie też wiele innych atrakcji. W najbl. wtorek o godz. 18.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne w gronie pp. Sołtysów, przedstawicieli gminy, kół gospodyń i wsz. chcących się włączyć w organizację.
  5. Zapowiedzi przedślubne. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Mateusz Mielczarek, kaw. zam. w Reklach i Emilia Juszczyk, panna zam. w Ładzinie, zap. 1-sza; Kamil Słomian, kaw. zam. w Lipiu i Dominika Uchrońska, panna zam. w Starych Gajęcicach, zap. 1-sza.
  6. Dziękuję za ofiary składane przez Parafian jako udział w kosztach renowacji ołtarzy bocznych, odnowienia ławek i innych prac remontowych przy kościele.
«

XXI Niedziela Zwykła

»