Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

XX Niedziela Zwykła

dn. 14 sie 2022
  1. Pragnę serdecznie podziękować rodzinom, które otworzyły drzwi swoich domów dla pielgrzymów idących z Kościerzyny na Jasną Górę. bp. Arkadiusz Okroj – biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej, odprawił w piątek rano Mszę św. w intencji gospodarzy przyjmujących pątników z Kaszub.
  2. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę, która wyruszy 25 sierpnia. Tradycyjnie pojedzie też autokar. Nazajutrz pielgrzymi uczestniczyć będą w uroczystej sumie odpustowej odprawianej na Szczycie, po której udadzą się na Wały Jasnogórskie, żeby odprawić parafialną drogę krzyżową. W sobotę, 27-go powrót. Wpisowe wynosi 40 zł. Z opłat zwolnione są: dzieci do lat 10, ministranci i lektorzy.
  3. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP.  Msze św. w porządku niedzielnym z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów. W parafii Wniebowzięcia MB w Pajęcznie odpust – suma o godz. 12.00.
  4. W środę, 24 sierpnia przypada doroczny odpust ku czci św. Bartłomieja Ap. Msza św. dla pracujących będzie o godz. 17.00.
  5. Dziś przy Domu Kultury i Tradycji w Starych Gajęcicach odbywa się doroczne Święto Chleba. Organizatorzy przewidują zabawy dla dzieci oraz szereg atrakcji kulinarno –muzycznych. Początek o godz. 14.00.
  6. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z racji 2. niedzieli m-ca na prace renowacyjne przy ołtarzach bocznych.
«

XX Niedziela Zwykła

»