Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

XVIII Niedziela Zwykła

dn. 30 lip 2022

31 lipca 2022 r.

 1. Od jutra rozpoczyna się miesiąc trzeźwości narodu polskiego.
 2. We wtorek, 2.08 przypada franciszkański odpust Porcjunkuli. W Dworszowicach Pakoszowych odpust ku czci MB Anielskiej.
 3. W środę, 3.08 zatrzyma się na nocleg w domu parafialnym jedna z grup pielgrzymki Gnieźnieńskiej; w czwartek rano pielgrzymi sprawować będą Mszę św. w naszym kościele.
 4. W sobotę, 6 sierpnia Kościół katolicki obchodzi Święto Przemienienia Pańskiego zwane także epifanią lub teofanią. Liturgia tego dnia wspomina opisane w ewangeliach wydarzenie, przez które Chrystus objawił swoje bóstwo. Msza św. o godz. 16.30, w Ładzinie o 17.30
 5. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W 1-szy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od. godz. 17.00 z modlitwami o powołania do służby Bożej w Kościele, a w piątek – zapraszam wszystkich czcicieli Serca Jezusowego do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej, szczególnie odprawiających 1-sze piątki m-ca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 6. Zapowiedzi przedślubne. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Roman Wojtasik, kaw. zam. w Makowiskach i Klaudia Olejnik, panna zam. w Patrzykowie, zap. druga.
 7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają naszą parafią, dziękuję za świeże kwiaty do kościoła (podarowały panie z ul. Leśniej w NG, z Patrzykowa-Pasieki oraz z ul. Radomszczańskiej w M.)
 8. Dziękuję uczestnikom pielgrzymki do Miechowa i Ojcowskiego Parku Narodowego za świadectwo wiary i radość przebywania razem; w wyjeździe uczestniczyło 75 osób.
 9. Od przyszłej niedzieli można będzie zapisywać się na parafialną pielgrzymkę pieszą z Makowisk na Jasną Górę. Szczegóły za tydzień.
 10. W drodze na Jasną Górę są już pielgrzymi z Kościerzyny, którzy do nas dotrą 11.08. W tym roku rodziny chcące przyjąć pod swój dach pątników proszone są o zgłoszenie liczby przygotowanych łóżek i podanie adresu w zakrystii, dotyczy to zarówno gospodarzy przyjmujących co roku jak i nowych.
 11. Doroczne dziękczynienie za plony odbędzie się w niedzielę 4 września, będą to zarazem dożynki gminne.
 12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
 13. Intencje mszalne
«

XVIII Niedziela Zwykła

»