Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XVII Niedziela Zwykła

dn. 23 lip 2022

24 lipca 2022 r.

  1.  Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
  2. Dziś mija 8 lat od śm. ks. Stanisława Ładochy. Pamiętajmy w modlitwie o ks. proboszczu, który przez 20 lat służył tej wspólnocie.
  3. We wtorek, 26 lipca, udajemy się na pielgrzymkę autokarową do  Miechowa. W programie zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki Grobu Bożego oraz zabytkowego kompleksu. Specyfikę miejsca przybliży nam sam Komandor Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie, mającego swą siedzibę w Miechowie. W drugiej części przejazd do Ojcowa i Pieskowej Skały oraz zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Całkowity koszt wynosi 130 zł ( autokar, przewodnicy, obiad i ubezpieczenie). Odjazd z parkingu przed kościołem we wtorek o 7:00 (zbiórka 10 min. wcześniej)
  4. Bóg Zapłać za ofiary złożone na prace renowacyjne ołtarzy bocznych naszego kościoła.
  5. Z racji przypadającego jutro liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, modlimy się dziś za kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Ofiary składane w tym roku z racji poświęcenia przeznaczone będą na renowacje ołtarza św. Bartłomieja, a szczególnie na znajdujący się w zwieńczeniu tego ołtarza obraz św. Krzysztofa, otoczony srebrzonymi obłokami, spod którego wychodzą złocone promienie)  Za okazaną pomoc można będzie wybrać sobie brelok albo różaniec do zawieszenia wewnątrz pojazdu i obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa.
  6. Zapowiedzi przedślubne. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Piotr Wrona, kaw. zam. w Dworszowicach Pakoszowych i Katarzyna Góra, panna zam. w Patrzykowie – zap. druga; Adam Gwardyński, kaw. zam. w Łęczycy oraz Karolina Pietrzyk, panna, zam. w Ładzinie, zap. druga; Michał Szczekocki i Wiktoria Wrona, zamieszkali w Makowiskach – zap. druga; Roman Wojtasik, kaw. zam. w Makowiskach i Klaudia Olejnik, panna zam. w Patrzykowie, zap. 1-sza.
  7. W imieniu Artura Jury, mojego sąsiada, i jego najbliższych składam serdeczne podziękowanie za zbiórkę funduszy na rzecz Artura, przeprowadzoną z inicjatywy klubowych kolegów z „Płomienia”, podczas niedawnego święta 40-lecia istnienia Klubu. Wszystkim za najdrobniejszy gest i okazane serca rodzina wyraża ogromną wdzięczność.
  8. Intencje mszalne.
  9. Korzystającym z wakacji życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu. Na rozpoczynający się tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
«

XVII Niedziela Zwykła

»