Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

XVI Niedziela Zwykła

dn. 16 lip 2022

17 lipca 2022 r.

  1. Dziś kolejna lipcowa niedziela. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
  2. W przyszłą niedzielę, 24 lipca, w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa będziemy modlić się w int. kierowców, a po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Tradycyjnie w tym dniu będzie można zaopatrzyć się w dewocjonalia dla kierowców.
  3. 26 lipca, we wtorek, udajemy się na pielgrzymkę do Miechowa, gdzie znajduje się replika grobu Bożego z Jerozolimy – cel wielu pielgrzymek z całej Europy. W programie zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki oraz zabytkowego kompleksu, spotkanie z komandorem elitarnego zakonu Bożogrobców, a następnie wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego. Przejazd autokarem, obiad i zwiedzanie pod opiekę przewodników to koszt 130 zł/os.
  4. Bóg Zapłać wszystkim, którzy wspierają prace renowacyjne ołtarzy bocznych naszego kościoła. Składane obecnie ofiary stanowić będą wkład własny parafii konieczny przy korzystaniu z dotacji ze środków publicznych. Dziękuję rodzinom z Ładzina: 150 zł i 100 zł,  z ul. Długiej w NG – 50 zł, z Patrzykowa 100 zł.
  5. Zapowiedzi przedślubne. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić:
  • Tomasz Cichoń, kaw., zam. w Patrzykowie i Wiktoria Kamińska, panna, zam. w Szczercowie – zapowiedź druga;
  • Piotr Wrona, kaw. zam. w Dworszowicach Pakoszowych i Katarzyna Góra, panna zam. w Patrzykowie – zap. 1-sza;
  • Adam Gwardyński, kaw. zam. w Łęczycy oraz Karolina Pietrzyk, panna, zam. w Ładzinie
  • Norbert Sztymala i Justyna Mesjasz, zamieszkali w Patrzykowie – zap. 1-sza;
  • Michał Szczekocki i Wiktoria Wrona, zamieszkali w Makowiskach – zap. 1-sza;

6.Dziękuję za troskę o czystość w kościele i wykonane dekoracje kwiatowe. (kwiaty podarowały panie z ul. Leśnej w NG i Radomszcz. w Makowiskach.

7.Prasa: Niedziela i Opiekun

8.Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej i spokojnej niedzieli, a na rozpoczynający się tydzień udzielam błogosławieństwa.

«

XVI Niedziela Zwykła

»