Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 11 lip 2022

10.07.2022 r.

 1. Nie ustajemy w naszych modlitwach o pokój i za cierpiących z powodu wojny w Ukrainie – taka zachęta znajduje się na tytułowej stronie wakacyjnego n-ru Opiekuna, do którego lektury bardzo zachęcam.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • poniedziałek – święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy,
 • wtorek – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
 • środa – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
 • piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
 • sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 1. W miniony wtorek zakończyła się parafialna pielgrzymka do Francji. Pielgrzymi nawiedzili wiele znanych miejsc kultu uczestnicząc tam we Mszach  św. i polecając sprawy osobiste, rodzinne i całej wspólnoty parafialnej. To był już ósmy z kolei nasz zagraniczny wyjazd pielgrzymkowy.
 2. 26 lipca, we wtorek, udajemy się z Klubem Seniora na pielgrzymkę do polskiej Jerozolimy, czyli do Miechowa, gdzie znajduje się wierna i najstarsza w Europie kopia grobu Bożego – cel wielu pielgrzymek (co najmniej sześciu królów Polski pielgrzymowało do Grobu Bożego w Miechowie). W programie również zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego. Podróż w jedną stronę potrwa dwie godziny, przewidujemy obiad i opiekę przewodnika.
 3. Bóg Zapłać wszystkim, którzy z racji 2-ej niedzieli miesiąca wspierają prace remontowe w kościele. Dziękuję także za datki indywidualne składane na remont ołtarzy, w tym ofiary przekazane przelewem bankowym. Wkrótce wznowione zostaną przy nowym odcinku ogrodzenia kościelnego, który wykończony zostanie  jednospadowym betonowym cokołem pod ceramiczną dachówkę marsylską w kolorze czerwonym.
 4. Dziękuję wszystkim osobom, szczególnie paniom, które bezinteresownie troszczą się o porządek w kościele oraz o zieleń przed, kościołem, plebanią, domem parafialnym i kaplicą pogrzebową. To jest nasze dobro wspólne, każdy kto chce może pomóc w utrzymaniu porządku przy kościele.
 5. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Cichoń, kawaler, zam. w Patrzykowie i Wiktoria Kamińska, panna, zam. w Szczercowie (1)
 6. Jutro (pon.) o godz. 11.00 pogrzeb Kazimierza Wawrzaka z Podmurowańca.
«

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

»