Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 26 cze 2022

26.06.2022 r.

 1. Dzisiaj 60-cio osobowa grupa młodzieży przyjmie (przyjęła) z rąk ks Bpa Antoniego Długosza sakrament bierzmowania. Młodzież przeszła z powodzeniem przez 3-letni okres przygotowania uczestnicząc w szeregu spotkań i nabożeństw i wykazując się znajomością prawd wiary katolickiej. Dziękuję rodzicom, którzy przez cały czas towarzyszyli swoim dzieciom na drodze ich duchowej formacji. Oby zaowocowała ona dojrzałością wiary i mądrością wyborów życiowych.
 2. W środę Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7:30 i 17:00! (Nowenna). Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczane na Świętopietrze, czyli do dyspozycji Ojca św.
 3. W 1-szy pt. piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 4. Za tydzień pierwsza niedziela m-ca, zmiana tajemnic różańcowych. Wypominki o 7.15 i msza św. za zmarłych.
 5. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierają naszą parafię Na poczet prac remontowych przy kościele ofiarę złożyły rodziny  z ul. Długiej w NG – 400 zł, 2 rodziny z ul. Akacjowej w Makowiskach, z Ładzina, Podładzina oraz Starych Gajęcic – po 200 zł, 150 zł wpłynęło z Podmurowańca; dwie rodziny z Ładzina i jedna z ul. Radomszczańskiej w M. złożyły po 100 zł. Ponieważ jest już wiadomo, że w I naborze wniosków nasza parafia nie otrzymała dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na ołtarz św. Bartłomieja, tym bardziej dziękuje wszystkim ofiarodawcom za ten wkład. Dziękuję rodzinom z ul Radomszcz., które przygotowywały ołtarze Bożego Ciała za przekazanie łącznie 400 zł na kwiaty do kościoła.
 6. Zapraszam do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia parafii  oraz tym, co przed nami. Rozprowadzany jest nowy (30-ty już) numer biuletynu parafialnego Opiekun. W środku wiele ciekawych treści, m.in. fotorelacje z ostatnich wydarzeń, cd. zapisków kleryka Stanisława Ładochy z pobytu w jednostce wojskowej dla kleryków w Bartoszycach i – jak zwykle – szczypta historii. Gazetkę rozprowadzają ministranci przed kościołem.
 7. Odpust Kalwaryjski w Wąsoszu w pierwszą niedzielę lipca o godz. 11.30.
 8. Kancelaria paraf. w tym tygodniu nieczynna. Sprawy losowe można załatwiać bezpośrednio po mszy św.
 9. Uczestników parafialnej pielgrzymki do Francji „Szlakiem gotyckich katedr i zamków nad Loarą” proszę o zapoznanie się jeszcze raz ze szczegółami wyjazdu na naszej stronie www. Wyjazd już dziś o godz. 2:00 w nocy.
 10. Rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękuję za przygotowanie dzisiejszej dekoracji kościoła.
 11. Korzystającym z wakacji życzę szczęśliwej podróży, dobrej pogody, zdrowego wypoczynku i szczęśliwego powrotu. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 12. Intencje mszalne
«

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

»