Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 19 cze 2022

19.06.2022 r.

  1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała, a szczególnie osobom, które włączyły się aktywnie do asysty procesyjnej. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem naszej wiary i pobożności eucharystycznej. W oktawie Bożego Ciała zapraszam codziennie – do czwartku włącznie – na procesje Eucharystyczne wokół kościoła. Dziś procesja po sumie.
  2. W czwartek zakończenie oktawy, poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Godz. 17.00 – Nieszpory o Najśw. Sakramencie; 17.30 – Msza św. z procesją do czterech ołtarzy. Wianki plecione z tegorocznych kwiatów i ziół będzie można zakupić przed mszą św.
  3. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież i rodziców na dziękczynną Mszę św. w piątek o godz. 8:00. Będziemy prosić także o to, by wakacje były błogosławionym czasem wypoczynku i duchowego wzrostu.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. O godz. 18:00 Msza św. w intencji zmarłych, którzy czcili św. Jana jako swojego patrona, czyli za śp. Janów i Janiny. Można jeszcze składać intencje w zakrystii.
  5. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają parafialne inwestycje. Trwa renowacja ołtarzy, feretronów i ławek kościelnych. Na cele związane z remontem ołtarzy wpływają  pojedyncze ofiary od rodzin, za które chcę serdecznie podziękować: z ulicy Radomszczańskiej w Makowiskach dwie rodziny złożyły 200 i 300 zł, anonimowo do puszki wpłynęły dwie ofiary po 100 zł.  
  6. W niedzielę 26 czerwca o godz. 9.00 odbędzie się Bierzmowanie (bp Antoni Długosz). Wtorek, 18.30 – próba liturgiczna, piątek, 18.45 – spowiedź.
  7. Paraf. pielgrzymka do Francji rozpoczyna się już za tydzień. Informacje dla uczestników ukażą się niebawem na parafialnej stronie internetowej. Osoby niemające ważnego certyfikatu szczepień przeciw Covid-19wiedzą, że przed wyjazdem muszą wykonać test, proszę w tej sprawie o kontakt ze mną.
  8. W najbl. czwartek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby za wstawiennictwem św. Józefa godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki, a dla zmarłych będziemy wypraszać dar nieba.
  9. Intencje
«

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

»