Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Żyj w imię Trójcy Przenajświętszej!

dn. 11 cze 2022

Uroczystość Najświętszej Trójcy to uroczystość ku czci Boga Ojca, Jego Syna Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego. Święto to obchodzone jest w Kościele Katolickim w niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego.
Wiele razy czynimy znak krzyża i wypowiadamy słowa: „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. W ten sposób wyznajemy wiarę w Trójcę Świętą. Te słowa i znak krzyża znamy już od dzieciństwa. I te słowa towarzyszą nam przez całe nasze życie. Tymi słowami kapłan przy chrzcie świętym włączył nas do wspólnoty Kościoła. Te słowa są nieodłączne przy sakramencie pokuty i pojednania, kiedy kapłan udziela rozgrzeszenia: „I ja odpuszczam Tobie grzechy w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Te słowa wypowiadają małżonkowie, kiedy składają przysięgę małżeńską: „Tak mi dopomóż, Boże wszechmogący w Trójcy Jedyny i wszyscy święci”. Znak krzyża czynimy także, kiedy rozpoczynamy i kończymy Eucharystię, kiedy rozpoczynamy i kończymy modlitwę. Znak krzyża jako symbol postawiony zostanie na naszym grobie po śmierci. Tak więc widzimy, że znak krzyża prowadzi nas przez życie.
Zatem w uroczystość Najświętszej Trójcy warto wniknąć w treść znaku krzyża i wypowiadanych słów, bo tak naprawdę w tym znaku zawiera się nasze życiowe powołanie.
Znak krzyża jest dla nas zaproszeniem, aby wszystko czynić w Imię Trójcy Przenajświętszej. Aby nasze życie nieustannie zanurzać w doskonałą jedność i przestrzeń wzajemnej miłości Trójcy Przenajświętszej.

«

Żyj w imię Trójcy Przenajświętszej!

»