Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

dn. 11 cze 2022

12 czerwca 2022 r.

 1. Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. Zapraszam do udziału w nabożeństwie czerwcowym ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św.
 3. Kończymy nasze modlitwy o urodzaje w poszczególnych miejscowościach. Jutro (poniedziałek) spotkamy się jeszcze w Podmurowańcu przy krzyżu o godz. 19.00. Dziękuję za udział we Mszach św., za świadectwo wiary, przywiązanie do tradycji naszych ojców oraz troskę o wygląd naszych przydrożnych krzyży i kapliczek.
 4. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po ostatniej Mszy św. i przejdzie ulicami: Radomszczańską, Cmentarną i Szkolną. Bardzo proszę mieszkańców ulic, które przygotowują w tym roku ołtarze, żeby wzięli także udział w asyście procesyjnej niosąc sztandary oraz feretrony. Zapraszam ponadto Liturgiczną Służbę Ołtarza, Żywy Różaniec, dzieci z III i IV klasy w strojach komunijnych do sypania kwiatków oraz młodzież, szczególnie tę, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Święto Bożego Ciała rozciąga się na całą oktawę, dlatego do następnego czwartku codziennie po Mszy św. wieczornej o 17.30 – o ile warunki pozwolą – odbywać się będzie  procesja Eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do NSPJ. Zapraszam wszystkich na te obchody.
 5. W tym tygodniu młodzież z kl. VIII i ze szkół ponadpodst., która już za dwa tygodnie ma przyjąć sakrament bierzmowania przychodzi na spotkanie dwukrotnie: w środę o godz. 18.30 (proszę zabrać ze sobą indeksy praktyk religijnych) i w piątek na Mszę św. o 17.30, po której próba. Obecność obowiązkowa
 6. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone dziś na tacę tzw. inwestycyjną, Dziękuję też za ofiary na odnow. ołtarzy bocznych rodzinom z ul. Pajęczańskiej i Długiej w NG.
 7. Szkolenie dla służb kierujących ruchem – np. podczas pielgrzymki – odbędzie się 25 czerwca w Częstochowie – osoby chętne ( powyżej 18 r. życia ) mogą się zapisać jeszcze dzisiaj.
 8. Dziękuję za kwiaty podarowane do kościoła ze swojego ogródka paniom z ul. Długiej w NG, z ul. Radomszczańskiej w M. i z Ładzina. Może także na uroczystość Bożego Ciała ktoś zechciałby ofiarować kwiaty do dekoracji świątyni. Bóg zapłać panu kościelnemu i innym osobom troszczącym się o czystość kościoła, otoczenie świątyni i domu parafialnego, za pielęgnację trawników i parafialnej zieleni.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Trzyna, kawaler, zam. w Opolu i Klaudyna Bylica, panna, zam. w Czerkiesach (1); Marcin Stachera, kawaler, zam. w Nowych Gajęcicach i Kinga Janczura, panna, zam. w Radomsku (1)
 10. Świętemu Antoniemu, w przededniu jego święta, polecamy całą naszą wspólnotę parafialną, a zwłaszcza zagubionych duchowo i tych, którzy nie cenią sobie daru niedzielnej Eucharystii – aby odnalazł ich i przyprowadził do Boga.
 11. Intencje mszalne
«

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

»