Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

dn. 04 cze 2022

5.06.2022

 1. Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kończy się okres wielkanocny zamykający czas Komunii św. wielkanocnej. W Polsce na podst. niepamiętnego zwyczaju, okres w którym należy spełnić obowiązek spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej jest przedłużony do przyszłej niedzieli Trójcy Przenajśw.
 2. Jutro – w drugi dzień Zielonych Świąt –święto NMP Matki Kościoła. Msza Święte w naszym kościele o godz. 00. O 10.30 w Jankach (tam, po Mszy św. procesja do krzyża i modlitwy o urodzaje) i 0 19.00 w Ładzinie z modlitwami o urodzaje.
 3. Procesja Bożego Ciała przejdzie w tym roku ulicami: Radomszczańską, Cmentarną i Szkolną. Ołtarze usytuowane będą: 1. Przy domu parafialnym Arka – o przygotowanie proszę mieszkańców ul. Radomszcz. strona prawa od szkoły w kier. Pajęczna, 2. Przy bramie cmentarnej – mieszk. ul. Cmentarnej i lewa strona Radomszcz. aż do ul. Polnej 3. Na wysokości stadionu – mieszkańcy ul. Szkolnej i 4. Za kościołem przy stawie – proszę parafian z ul. Radomszcz. od Kościoła do nr 1go.
 4. W naszej parafii powstaje dziecięca Róża Różańcowa. Róża ma 20 płatków, którymi jest 20-cioro dzieci odmawiających codziennie dziesiątkę różańca w określonej intencji (to tylko 3 minutki). W ten sposób wszyscy codziennie odmawiają cały różaniec. Dzieci, które przystąpią do Róży róż. będą miały pod opieką nowy różaniec procesyjny, który można zobaczyć dziś przed kościołem wytoczony w drewna z wizerunkami Papieży według kolejności ich pontyfikatu. Są na nim też wizerunki byłych proboszczów. Różaniec wykonał nasz parafianin z Podmurowańca, za co składam serdeczne Bóg Zapłać.
 5. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Trzyna, kawaler, zam. w Opolu i Klaudyna Bylica, panna, zam. w Czerkiesach (1); Marcin Stachera, kawaler, zam. w Nowych Gajęcicach i Kinga Janczura, panna, zam. w Radomsku (1)
 6. Rodzinom z ul. Pajęczańskiej w NG i z Janek dziękuję za ofiarę odpowiednio 150 i 200zł. na renowację ołtarza MB Częstochowskiej.  Za pomoc w przygotowaniu tymczasowego wystroju kościoła dziękuję panom: T.Krawczykowi, J. Dubkowi, J. Wróżowi, T.Popielowi i M. Sojdzie oraz paniom: Barbarze i Agacie. Dziękuję za kwiaty z ogródka podarowane na niedzielę do kościoła.
 7. Szkolenie dla służb kierujących ruchem – np. podczas pielgrzymki – odbędzie się 25 czerwca w Częstochowie – osoby chętne ( powyżej 18 r. życia ) proszone są o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii do niedzieli. Uzyskane uprawnienia przydatne będą nie tylko na pielgrzymce.
 8. W związku z pielgrzymką do Francji biuro podróży prosi uczestników o dopełnienie wszystkich formalności.
 9. Porządki na cmentarzu. Proszę o niewrzucanie skoszonej trawy i chwastów do koszy; odpady bio składamy obok, na ziemi.
 10. Ogłoszenie z zewnątrz (Dzisiaj w szkole rodzinny festyn, na który serdecznie zapraszają Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz dzieci. Początek o godz. 15.00. W programie: występy dzieci, animacje, gry i zabawy, bufet i loteria; do wygrania m.in. rower)
 11. Intencje
«

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

»