Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

dn. 28 maj 2022

29.05.2021

 1.  Kończy się miesiąc maj, a z nim nabożeństwa do NMP.  Dziękuję wszystkim, którzy codziennie uczestniczyli w śpiewie litanii loretańskiej w kościele przy wystawionym Najśw. Sakramencie jak i przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Od środy zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po mszy św.
 2. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Pamiętamy, że niedziela ta kończy okres wielkanocny; obowiązek spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej możemy jednak spełnić jeszcze przez kolejny tydzień, czyli do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (12.06). Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Jego Zesłania. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
 3. W miniony czwartek obchodzony był Dzień Matki. Dzisiaj w ich intencji odprawiona zostanie okolicznościowa Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem, a potem – w domu parafialnym – program artystyczny przygotowany przez najmłodszych i koncert muzyczny dla mam, a także  słodki poczęstunek.
 4. We wtorek msza św. z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje w Nowych Gajęcicach, a w czwartek w Starych o godz. 19.00. Zachęcam wszystkich mieszkańców do udziału w mszach św. z błogosławieństwem pól.
 5. W tym tygodniu przypadają dni duchowej odnowy – I czwartek miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne od godz.17.00. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.45 (dzieci z kl. III i młodzież)
 6. W tym roku wracamy do tradycyjnej procesji w Uroczystość Bożego Ciała. 16 czerwca przejdzie ona ulicami: Radomszczańską, Cmentarną i Szkolną. Ołtarze usytuowane będą: 1. Przy domu parafialnym Arka – o przygotowanie proszę mieszkańców ul. Radomszcz. strona prawa od szkoły w str. Pajęczna, 2. Przy bramie cmentarnej – mieszk. ul. Cmentarnej i lewa strona Radomszcz. aż do ul. Polnej 3. Na wysokości stadionu – mieszkańcy ul. Szkolnej i 4. Za kościołem przy stawie – proszę  parafian z ul. Radomszcz. od Kościoła do nr 1go.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Bartosz Jagieła, kawaler, zam. w Trębaczewie i Marta Kosowska, panna, zam. w Patrzykowie (2)
 8. Do renowacji zostały zabrane ołtarze boczne z obrazami oraz figura Serca Jezusowego. Wróciła natomiast drewniana rzeźba Zmartwychwstałego, która ze względu na zniszczenia nie była od długiego czasu eksponowana.
 9. Z okazji 102 drugiej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II nasza parafia otrzymała piękny monumentalny różaniec papieski o długości prawie 9 m. wytoczony w drewna z wizerunkami Papieży według kolejności ich pontyfikatu. Są na nim też wizerunki byłych proboszczów. Różaniec wykonał nasz parafianin z Podmurowańca. Składam serdeczne Bóg Zapłać. Będzie go można zobaczyć za tydzień.
 10. Dziękuję parafianom, którzy włączają się w prace na rzecz parafii, pomagają w różnych sprawach czyniąc to bez rozgłosu – za dar swojego czasu i bezinteresowną pomoc. Parafiance z Ładzina dziękuję za ofiarę 150 zł. na odnowienie ołtarza MB Częstochowskiej.
 11. Świętemu Józefowi polecamy całą naszą wspólnotę, a szczególnie najmłodszych, którzy w środę będą przeżywać swoje święto.
 12. Intencje
 13. Ogłoszenie z zewnątrz (badania, wtorek, 31 maja, godz. 17.30)
«

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

»