Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Dzieci komunijne u Matki Bożej Leśniowskiej

dn. 26 maj 2022
Niezapomnianych wrażeń i to nie tylko duchowych dostarczyła dzieciom z klasy trzeciej pielgrzymka autokarowa z racji ich Pierwszej Komunii świętej. 24 maja, we wtorek, dzieci pod opieką rodziców odwiedziły sanktuaria Matki Bożej w Gidlach i w Leśniowie. Tam zapoznały się z historią tych świętych miejsc ciekawie opowiedzianą przez przedstawicieli zakonu dominikanów w Gidlach i paulinów w Leśniowie. Podczas Mszy świętej w leśniowskim sanktuarium ksiądz proboszcz specjalnym Aktem Zawierzenia oddał dzieci i ich rodziny pod opiekę Matki Bożej Opiekunki Rodzin.
Po tej uczcie duchowej przyszła pora na coś dla ciała. Po zmianie stroju z pielgrzymkowego na sportowy rozpoczęliśmy drugą część wyprawy udając się w głąb jury krakowsko-częstochowskiej. W Kromołowie k/Zawiercia przystanęliśmy na chwilę przy kapliczce św. Jana Nepomucena, spod której wypływa główne źródło rzeki Warty. Na obiad i krótki relaks zatrzymaliśmy się w zaciszu jednego z miejscowych gospodarstw agroturystycznych. Tam rozegrany został m.in. mecz piłki nożnej DZIECI vs MAMY, wspierane przez księdza proboszcza. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Przejeżdżając przez piękne jurajskie tereny co pewien czas można było zauważyć ruiny zamków warownych, zwanych orlimi gniazdami. Przy jednym z nich w miejscowości Podzamcze (Ogrodzieniec) zatrzymaliśmy na dłuższą chwilę. Droga powrotna do domu upłynęła pod znakiem śpiewu i zabawy, ale także modlitwy, którą rozpoczęliśmy od maryjnych pieśni majowych i Litanii Loretańskiej. W opinii dzieci, nasza pielgrzymka była jednym z najbardziej udanych w ostatnim czasie wyjazdów, bo dostarczyła ogromnej dawki radości, wypoczynku, a przede wszystkim dała możliwość poznania tylu wspaniałych miejsc.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”257″ exclusions=”5,533,538″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

«

Dzieci komunijne u Matki Bożej Leśniowskiej

»