Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 14 maj 2022

15.05.2022

 1. Parafia przeżywa dzisiaj Uroczystość Pierwszej Komunii św. 25 dzieci po raz pierwszy będzie uczestniczyło w sposób pełny we Mszy św. przyjmując do swoich serc prawdziwe Ciało i Krew Pana Jezusa. Módlmy się gorąco za te dzieci i ich rodziny, a my sami ożywmy w sobie nabożeństwo i cześć do Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami będą się spotykać na nabożeństwie majowym przy wystawionym Najśw. Sakramencie o godz. 17.00, będą uczestniczyć we Mszy św. i przystępować do Komunii św.
 2. Jutro święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski
 3. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00. odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii św. dzieci z klasy IV. We wtorek o 15.30 próba liturgiczna dla dzieci – obecność obowiązkowa, a w piątek od 15.30 spowiedź dla dzieci i rodziców, następnie próba i udział w nabożeństwie majowym.
 4. Uczestników parafialnej pielgrzymki do Francji zapraszam na spotkanie organizacyjne z dyr. Biura pielgrzymkowego ALF we wtorek o godz. 18.00 w kościele.
 5. We środę msza św. z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje w Podładzinie o godz. 19.00. Zachęcam wszystkich do udziału. Uszanujmy tę tradycję pamiętając, że plony nie zależą tylko od naszej pracy, lecz przede wszystkim od Bożego błogosławieństwa
 6. Zakończyły się wypominki półroczne za zmarłych. Zachęcam do przedłużenia modlitwy na kolejne pół roku.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Węglewski, kawaler, zam. w Makowiskach i Marta Brodzińska, panna, zam. w Niwiskach Górnych (2), Kacper Bęben, kawaler, zam. w Zalesiakach i Katarzyna Lancman, panna, zam. w Czerkiesach (1), Artur Filipiak, kawaler, zam. w Pajęcznie i Paulina Mela, panna, zam. w Podładzinie (1)
 8. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom minionego tygodnia za pomoc udzieloną parafii. Szczególne podziękowania kieruję do rodziców dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości oraz za uporządkowanie terenów zielonych, placu wokół kościoła i parkingu. Z okazji I Komunii św. swoich dzieci, rodzice ofiarowali także do naszego kościoła komplet obrusów na ołtarze. Darczyńcy z Czerkies dziękuję za ofiarę 250 zł na Kościół.
 9. W biuletynie parafialnym Opiekun znajdziemy bieżące i historyczne wiadomości dot. parafii oraz fotorelację z różnych wydarzeń. Zachęcam szczeg. gości do zapoznania się z treścią gazetki.
 10. W tym tygodniu sprawy kancelaryjne załatwiamy telefonicznie bądź online. Ważniejsze sprawy po Mszy św., sytuacje losowe bez względu na porę.
 11. Intencje/ msze św. w tygodniu bezpośrednio po nabożeństwie majowym, ok. 17.20
«

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

»