Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Święty Józefie, opiekuj się nami!

dn. 13 maj 2022

1 maja br., w dniu patronalnego święta Bractwa św. Józefa, została poświęcona figura św. Józefa, patrona naszej parafii, jako wotum wdzięczności za jego opiekę nad naszymi rodzinami oraz wstawiennictwo u Boga w naszych potrzebach. Uroczystościom przewodniczył legendarny duszpasterz środowisk kombatanckich i patriotycznych ks. gen. dyw. Stanisław Rospondek.  We Mszy św. uczestniczyli m.in. członkowie Bractwa św. Józefa z ościennych parafii. Wprowadzenie figury św. Józefa do naszego kościoła miało związek z powołanym w ostatnim czasie do istnienia w przy kościele w Makowiskach Bractwem św. Józefa.  Monument stanowi pamiątkę reaktywacji historycznego Bractwa z roku 1740 i będzie przedmiotem troski członków tego stowarzyszenia. Erygowanie Bractw kościelnych było w przeszłości łączone z objęciem przez nie własnego ołtarza, niekiedy nowo fundowanego, co też miało miejsce w Makowiskach w roku 1740, kiedy to nieznany z imienia szlachcic Łukaszewicz ufundował nowy ołtarz z obrazem św. Józefa Oblubieńca NMP znajdującym się do dziś w ołtarzu głównym. Uroczystość kontynuowana była w domu parafialnym, do którego na poczęstunek  miejscowe Bractwo zaprosiło przybyłych gości.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”256″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]Zobacz film z uroczystości

«

Święty Józefie, opiekuj się nami!

»