Dziś jest piątek, 12 sierpnia 2022 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Lech, Euzebia

Święty Józefie, opiekuj się nami!

dn. 13 maja 2022

1 maja br., w dniu patronalnego święta Bractwa św. Józefa, została poświęcona figura św. Józefa, patrona naszej parafii, jako wotum wdzięczności za jego opiekę nad naszymi rodzinami oraz wstawiennictwo u Boga w naszych potrzebach. Uroczystościom przewodniczył legendarny duszpasterz środowisk kombatanckich i patriotycznych ks. gen. dyw. Stanisław Rospondek.  We Mszy św. uczestniczyli m.in. członkowie Bractwa św. Józefa z ościennych parafii. Wprowadzenie figury św. Józefa do naszego kościoła miało związek z powołanym w ostatnim czasie do istnienia w przy kościele w Makowiskach Bractwem św. Józefa.  Monument stanowi pamiątkę reaktywacji historycznego Bractwa z roku 1740 i będzie przedmiotem troski członków tego stowarzyszenia. Erygowanie Bractw kościelnych było w przeszłości łączone z objęciem przez nie własnego ołtarza, niekiedy nowo fundowanego, co też miało miejsce w Makowiskach w roku 1740, kiedy to nieznany z imienia szlachcic Łukaszewicz ufundował nowy ołtarz z obrazem św. Józefa Oblubieńca NMP znajdującym się do dziś w ołtarzu głównym. Uroczystość kontynuowana była w domu parafialnym, do którego na poczęstunek  miejscowe Bractwo zaprosiło przybyłych gości.

Zobacz film z uroczystości

«

Święty Józefie, opiekuj się nami!

»
makowiska.pl informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o cookies na stronie o cookies oraz polityka prywatności.
zamknij