Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 07 maj 2022

8.05.2022r.

 1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się gorąco, by nie zabrakło tych, którzy całym sercem pragną służyć Bogu i ludziom.
 2. Nabożeństwa majowe ku czci NMP codziennie o godz. 17.00. Postarajmy się choć jeden raz w tygodniu w nich uczestniczyć.
 3. Dziś odpust ku czci św. Stanisława BM Głównego Patrona Polski w kościele filialnym w Jankach. Uroczysta suma o godz. 12.00.
 4. Tydzień liturgii:
  – w poniedziałek liturgiczna uroczystość św. Stanisława BM głównego patrona Polski.
  – w sobotę święto św. Macieja, apostoła – Odpust w Rząśni.
 5. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.00. odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy III. Porządek mszy św.: 7.30, 8.40 w Jankach, 00 i 12.00. We wtorek o 16.00 próba liturgiczna dla dzieci, a w piątek od 15.30 Sakrament Pokuty przed niedzielną uroczystością. Zapraszam dzieci, rodziców i r. chrzestnych.
 6. Na środę i czwartek zaplanowano sprzątanie kościoła i otoczenia przed niedzielną uroczystością. Tradycyjnie angażują się w nie rodzice dzieci.
 7. Parafianom, którzy z racji drugiej niedzieli m-ca składają większą niż zwykle ofiarę na tacę z przeznaczeniem na prace gospodarcze podejmowane w parafii składam serdeczne Bóg Zapłać. Na 2 połowę maja planowany jest demontaż ołtarzy bocznych i ich przewiezienie do pracowni konserwacji zabytków. Łączny koszt ich renowacji to prawie 300 tys. zł. Już w października ub. roku parafia podjęła pierwsze starania o pozyskanie funduszów na ten cel, składając wnioski o dotacje do Ministerstwa Kultury i innych instytucji. Na chwilę obecną mamy zapewnienie o pomocy finansowej co prawda z jednego tylko źródła, ale w kwocie 100 tys. zł., co w połączeniu z ofiarami kolędowymi jakie zebraliśmy na renowację ołtarzy, daje szansę na odnowienie jednego ołtarza. Równocześnie czekamy na wyniki pozostałych konkursów.
 8. Dziękuję wszystkim darczyńcom minionego tygodnia za pomoc udzieloną parafii. Bóg zapłać także za pomoc w pracach ogrodowych przy domu parafialnym i wokół plebanii. Parafiance z Ładzina dziękuję za posadzenie zakupionych przez siebie kwiatów przed kościołem.
 9. Kończy się okres trzyletniego przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Do końca maja najpóźniej kandydaci powinni złożyć egzamin z katechizmu oraz ze znajomości prawd wiary. Bierzmowanie odbędzie się 26 czerwca w niedzielę.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Węglewski, kawaler, zam. w Makowiskach i Marta Brodzińska, panna, zam. w Niwiskach Górnych (1).
 11. Wszystkich modlących się w naszym kościele oddajemy pod opiekę św. Stanisława Biskupa.

 

«

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

»