Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

III Niedziela Wielkanocna

dn. 30 kwi 2022

1 maja 2022

 1. III Niedziela Wielkiej Nocy to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Szczególnie w tym czasie niech więcej będzie lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach. Zachęcam też do korzystania z aplikacji na tel. pn. Dzieło Biblijne.
 2. Od dziś rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.00, czyli pół godz. przed mszą św., a w niedziele po sumie. Zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci, do udziału w nabożeństwach majowych w kościele i podtrzymywania tradycji śpiewu litanii przy krzyżach i kapliczkach.
 3. Tydzień w liturgii:
  – w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego,
  – we wtorek, 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. o godz.7.30, 00; 10.30 w Jankach i o 13.00 w Patrzykowie przy pomniku. Szczególnie zapraszam do udziału w  tej dorocznej mszy św.  w int. poległych i pomordowanych w czasie II wojny św. 
  – w środę św. Floriana, patrona m.in. strażaków; pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za tych którzy ratują nasze życie i mienie.
  – w czwartek o godz. 16.15 kolejne spotkanie z dziećmi z klas III przed I Komunią św. Po próbie dzieci biorą udział w nabożeństwie majowym.
 4. – w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to zarazem 1-szy piątek m-ca – okazja do spowiedzi od 16.30.
 5. Polecamy lekturę „Niedzieli”, tam m.in. artykułu o historii naszej flagi narodowej, a także artykułu „Jak modlić się z dziećmi”.

………………………………………………………..

Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 zostanie poświęcona figura św. Józefa, patrona naszej parafii jako wotum wdzięczności za jego opiekę nad naszymi rodzinami oraz wstawiennictwo u Boga w naszych potrzebach. Wprowadzenie figury do naszego kościoła ma ścisły związek z powołanym do istnienia w dniu 19 marca br. Bractwem św. Józefa. Uroczystość powoływania do istnienia Bractw kościelnych była łączona zwykle z objęciem przez nie własnego ołtarza, niekiedy nowo fundowanego, jak to miało miejsce w Makowiskach w roku 1740, kiedy to nieznany z imienia szlachcic Łukaszewicz ufundował nowy ołtarz z obrazem św. Józefa Oblubieńca NMP. Pamiątką reaktywacji Bractwa będzie poświęcona dziś figura św. Józefa, o którą troszczyć będą się członkowie Bractwa, którzy mieli także finansowy udział w jej zakupie.

«

III Niedziela Wielkanocna

»