Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

dn. 23 kwi 2022

24.04.2022

 1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną. O godz. 15.00 będziemy wspólnie uwielbiać miłosierdzie Boże i wypraszać łaski dla nas i całego świata. Sześć lat temu został poświęcony ołtarz z obrazem Jezusa Miłosiernego, który spogląda na wchodzących do naszej świątyni. Pamiętajmy o uciekaniu się do Bożego Miłosierdzia, choćby przez ten krótki akt strzelisty „Jezu ufam Tobie”. Bądźmy też apostołami Bożego Miłosierdzia /obrazki/
 2. Dziś pod hasłem „Dzień Dobra” odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Dziękuję również wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, ofiarą i pracą. Bóg Zapłać za ofiary wpłacane na konto parafii.
 3. Jutro, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka Ewangelisty. Od starożytności odbywano w tym dniu procesje błagalne, które miały wyprosić dobre zbiory, dlatego po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 udamy się procesyjnie pod krzyż misyjny, gdzie modlić się będziemy o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracach polowych.
 4. Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. Przygotowanie katechetyczne do tego sakramentu rozpoczęło się w 1-szej klasie, a 3-cia klasa to intensywny czas uczenia się modlitw i cyklicznych spotkań połączonych z nabożeństwami w kościele, w czasie których dzieci otrzymują różańce, książeczki, świece, medaliki i w ten sposób są wprowadzane są w rok liturgiczny, modlitwę i sakramenty. Teraz, w ostatnich tygodniach, przychodzi czas na spotkania w kościele i próby. W związku z tym zapraszam:
  – we wtorek, 26 kwietnia na godz. 16.00 – katecheza na temat spowiedzi, wspólne ćwiczenie formuły spowiedzi i próba przy konfesjonale,
  – w czwartek 28 kwietnia na godz. 16.00 – katecheza na temat eucharystii, próba do Mszy św. na Uroczystość I Komunii św. i druga próba spowiedzi indywidualnej
 5. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z kl. ósmej i ze szkół ponadpodstawowych w piątek na Mszy św. o godz. 17.30
 6. W Roku św. Józefa Kościół zachęcał nas do odkrywania bogactwa, które niesie skromna postać tego Wielkiego Świętego. Papież Franciszek przypomina w Liście Patris Corde, że „Wszyscy mogą znaleźć w św. Józefie, mężu, który przechodzi niezauważony, orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych”. Rok św. Józefa zaowocował powołaniem na nowo do życia Bractwa św. Józefa, które w naszej parafii, a ma wielowiekową tradycję. W najbliższą niedzielę, 1-go maja, przypada święto patronalne Bractwa – święto św. Józefa Rzemieślnika. O godz. 12:00 uroczysta suma celebrowana przez ks. gen. Stanisława Rospondka, kapelana Wojska Polskiego i kombatantów archidiec. Częstochowskiej, podczas której poświęcona zostanie figura św. Józefa z Dzieciątkiem i umieszczona na stałe w kościele. Zapraszam do udziału w tej uroczystości.
 7. W kruchcie i u ministrantów jest do nabycia świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego OPIEKUN.
 8. W tym tygodniu sprawy kancelaryjne załatwiamy bezpośrednio po Mszy św.
 9. Intencje mszalne
 10. OGŁOSZENIE Z ZEWNĄTRZ: Stowarzyszenie Klub Biegacza Warta wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Patrzykowie zaprasza w dniach najbliższą sobotę i niedzielę na wydarzenie biegowe Warta Trial 24, które odbędzie się w Patrzykowie. Przewidziane są różne konkurencję biegowe dla dorosłych i dla dzieci, jednym słowem duża dawka ruchu na świeżym powietrzu pyszne przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich w Patrzykowie i Nowych Gajęcicach oraz Parafialny Klub Seniora w Makowiskach, a dla najmłodszych również dmuchańce. Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka charytatywna, która wspomoże dalszą rehabilitację ortopedyczną Ewy po urazach odniesionych w wypadku. Szczegóły dot. godzin startów i kategorii wiekowych znajdziemy na plakatach i parafialnym fb.
«

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

»