Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

dn. 17 kwi 2022

17.04.2022 r.

  1. Składam serdeczne życzenia z okazji Uroczystości Wielkiej Nocy wszystkim Drogim Parafianom oraz Gościom. Życzę zdrowia, pogody ducha oraz mocy Zmartwychwstałego Chrystusa w podejmowaniu codziennych zadań. Niech On napełnia nasze serca i umysły odwagą i nadzieją, a Jego miłość wyzwala nas z lęku i niepewności.
  2. Uroczystość Zmartwychwstania obchodzi się w Kościele przez osiem dni (jest to tzw. oktawa) dlatego zapraszam w miarę możliwości na Msze św. przez cały tydzień. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie modlimy się tego dnia za społeczność wyższych uczelni katolickich. Msze św. w porządku niedzielnym. Dni w oktawie Wielkanocy mają w kalendarzu liturgicznym rangę uroczystości, dlatego też najbliższy piątek nie przyjmuje postu.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tegorocznych Świąt Paschalnych. Paniom, które dekorują kościół dziękuję za stworzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Ministrantom i lektorom za asystę liturgiczną podczas Triduum. Dziękuję parafianom, którzy podjęli trud adoracji Najśw. Sakramentu, szczególnie tej nocnej z Wlk Piątku na Sobotę. Druhom z OSP za trzymanie warty honorowej przy Grobie Pańskim, a także za asystę przy procesji Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za podjęte dzieła miłosierdzia w tegorocznym Wielkim Poście – charytatywny kiermasz ciast, rozprowadzanie palm i paschalików, wielkanocnych chlebków miłości, za dwudniową akcję lepienia pierogów wespół z paniami z Ukrainy oraz zbiórkę artykułów żywnościowych i medycznych, które w dwóch transportach przekazaliśmy ofiarom wojny na Ukrainie. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. Druga Niedziela po Wielkanocy (24 kwietnia) jest obchodzona jako Święto Bożego  Miłosierdzia. Św. Siostra Faustyna zanotowała w swoim dzienniczku słowa Jezusa: „W dniu tym wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar…”. O godz. 15.00 zapraszam do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  5. Prasa katolicka, Opiekun – prezentacja
  6. Intencje mszalne
«

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

»