Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

NIEDZIELA PALMOWA

dn. 09 kwi 2022

10 IV 2022

  1. Dzisiaj podczas każdej mszy św. błogosławieństwo palm, a po sumie na ostatnie w tym roku naboż. Gorzkich Żali.
  2. Przy kościele odbywa się dzisiaj  „kiermasz wielkanocny z palmami w tle”. Koła Gospodyń z Patrzykowa i Nowych Gajęcic przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury przygotowały stoiska z przepysznymi wypiekani wielkanocnymi, palmami i stroikami. Mamy też świeżutkie ciasta przygotowane przez panie niezrzeszone w Kołach gospodyń, które chciały w ten sposób  charytatywny wesprzeć cel, jaki dziś nam przyświeca. A cel jest szczytny, ponieważ wspieramy dalszą rehabilitację Ewy po urazach odniesionych w wypadku, by jak najszybciej mogła stanąć na nogi i wrócić do pełnej sprawności. Zapraszam gorąco na zakupy.
  3. Trzy święte dni zwane Triduum Paschalnym: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są czasem pobożnego przeżywania największych tajemnic naszej wiary. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, dlatego proszę, abyśmy w miarę możliwości wszyscy uczestniczyli w tych nabożeństwach.

Wielki Czwartek
Dziękujemy Bogu za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
Wielki Piątek
Rano wznowienie adoracji. Kościół w Wlk Piątek nie sprawuje Mszy św. Droga krzyżowa o godz. 17.30,  po niej Liturgia Męki Pańskiej, którą zakończymy przeniesieniem Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Z piątku na sobotę adoracja całonocna. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
Wielka Sobota
Kontynuujemy adorację przy Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów wg porządku: w kościele: 9.00, 11.30 i 13.00, w Podładzinie – 9.30,w Ładzinie 9.45, w Jankach 10.00, w Patrzykowie od Łążka 10.30, w Gajęcicach Starych 11.00, w Gajęcicach Nowych 12.15, w Patrzykowie 12.30.
Wieczorna Wigilia Paschalna o godz. 18.00. Przynieśmy ze sobą świece i paschaliki. Czuwanie do godz. 23.00.
Niedziela Wielkanocna
Rezurekcja o godz. 6.00. Udział w procesji przy biciu dzwonów to nasze radosne wyznanie wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa. Ta najpiękniejsza procesja w roku powinna wypaść okazale, dlatego zapraszam do udziału w asyście procesyjnej, członków Żywego Różańca, Bractwo św. Józefa, LSO, dziewczynki sypiące kwiatki.
4. Dziękuję wszystkim, którzy w duchu wielkopostnej jałmużny złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za złożone dziś ofiary na cele gospodarcze.
5. Możliwość spowiedzi dla tych, którzy wrócą w tym tyg. do domu na święta ze studiów czy zza granicy będzie jeszcze w Wlk Czwartek i Wlk Piątek od godz. 8.00 rano.
6.Są jeszcze do nabycia  paschaliki na stół wielkanocny
7. Intencje mszalne
8. Z wiarą i modlitwą przeżyjmy ten wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. W łączności z Chrystusem osamotnionym w Ogrodzie Oliwnym przygotujmy nasze serca na duchowe przeżycie Misterium Paschalnego

«

NIEDZIELA PALMOWA

»