Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 06 kwi 2022

03.04.2022 r.

 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Krzyże w kościołach pozostają zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.
 2. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas Mszy świętych poświęcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. o godz. 12:00 poświęcenie palm przy krzyżu misyjnym i procesja do kościoła.
 3. Za tydzień odbędzie się jest przed kościołem wielkanocny kiermasz rozmaitości z palmami w tle. Do udziału zaprosiliśmy Koła Gospodyń z terenu parafii i nie tylko. Pamiętamy z ubiegłego roku te przepyszne wypieki wielkanocne, mazurki przekładane kajmakiem i domowymi konfiturami, drożdżowe zające i babeczki do niedzielnej kawy. W tym roku będzie jeszcze smaczniej. Zapraszamy też inne panie, żeby zachciały włączyć się do akcji przekazując upieczone przez siebie ciasto paniom z Koła, które je pokroją i zapakują do sprzedaży. Dochód chcemy przeznaczyć na dalszą rehabilitację ortopedyczną Ewy po urazach odniesionych w wypadku. Zapraszam do zakupów. Przed Mszą będą też w sprzedaży palmy (w ograniczonej ilości)
 4. Składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości i wsparcia dla naszej parafii.
 5. Zachęcam do nabywania paschalików wielkanocnych rozprowadzanych przez Caritas w cenie 10 zł.
 6. Ze względu na spowiedź w dekanacie zwykłe sprawy kancelaryjne proszę załatwiać telefonicznie lub drogą elektroniczną. W pon. i wtorek kancelaria nieczynna, a msze św. o godzinę wcześniej.
 7. Sytuacja humanitarna na Ukrainie jest nadal poważna. Dziękuję za dotychczasową wieloraką pomoc dla uchodźców wojennych, m.in. w formie zakupu pierogów – dochód wyniósł wtedy ponad 1300 zł. Zachęcam też wszystkich do ponownego włączenia się w oddolną inicjatywę pomocy ofiarom wojny poprzez zbiórkę produktów żywnościowych o długim terminie ważności, a także materiałów opatrunkowych i medycznych, potrzebnych do udzielania pomocy rannym żołnierzom i cywilom. Te dary przekazane zostaną, podobnie jak ostatnio, bezpośrednio na Ukrainę. Można je składać w 3 punktach:
  – w naszym kościele po każdej Mszy Św.
  – w remizie OSP Patrzyków codziennie w godzinach 16-18
  -w sklepie spożywczym ”SMAKOSZ” w Pajęcznie na ul. Długiej 2.
  Zbiórka trwa do 10 kwietnia br.
 8. Intencje mszalne.
«

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»