Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 12 mar 2022

13 III 2022 r.

  1. Trwa Wielki Post – czas pokuty i powrotu do Bożych przykazań. Adoracja Krzyża przez jego ucałowanie jest widocznym znakiem świadectwa wiary dawanego Panu Jezusowi. Przy krzyżu możemy składać ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wielkopostną jałmużnę pokutną.
  1. Dzisiejsza Niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przez ofiarę składaną do puszek wesprzyjmy – na ile możemy – misjonarską działalność ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną polskich misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata. W przedsionku kościoła są do nabycia różne czasopisma o tematyce misyjnej. Redakcje tych  miesięczników proponują nam ich prenumeratę. Rozważmy tę propozycję. U ministrantów także TK Niedziela (8 zł) i  świeca paschalna w cenie 10 zł
  2. Od czwartku, 10 marca trwa Nowenna przed uroczystością św. Józefa, którą pragniemy wypraszać Jego pomoc i wstawiennictwo w trudnych sprawach naszego życia codziennego.
  3. W najbliższy piątek, 18 marca, rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Maciej Oset, były misjonarz w Zambii i na Jamajce. W sobotę jest dzień spowiedzi. Księża będą w konfesjonałach na pół godz. przed każdą mszą św.
  4. Sobota, 19 marca to Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – nasz odpust parafialny. O godz. 9.00 msza św. za zmarłych, którzy nosili imię naszego patrona, czyli za Józefów; o 11.00 dla dzieci i o 17:00 – uroczysta suma, którą odprawi ks. Arcybiskup Wacław Depo. Podczas tej Mszy św. ks. Abp powoła do istnienia Bractwo św. Józefa przyjmując w jego szeregi 10 kandydatów.  
  5. Dzieci szkolne rozpoczynają swoje rekolekcje w czwartek o godz. 9.00. W niedzielę na zakończenie rekolekcji po Mszy św. o godz. 9:00, w czasie której będziemy modlić się o pokój, dzieci wypuszczą do nieba żółte i niebieskie balony na znak solidarności ze swoimi rówieśnikami cierpiącymi z powodu wojny na Ukrainie.
  6. Dziękuję raz jeszcze za otrzymaną pomoc w postaci darów materialnych, które zostały już przekazane na rzecz ofiar wojny. Jutro wyruszy od nas bezpośrednio na Ukrainę transport z materiałami opatrunkowymi i medycznymi, potrzebnymi do udzielania pomocy osobom rannym, które zostały zebrane w ciągu kilku dni (dziękuję m.in. nauczycielom i pracownikom SP w Makowiskach za zakup z własnych składek i przekazanie nam środków medycznych)
  7. We współpracy z Urzędem Gminy w środę o godz. 10.00 organizujemy w naszym Domu Parafialnym akcję lepienia pierogów, do której zaprosiliśmy panie przybyłe do nas z Ukrainy (niektóre z nich są prawdziwymi specjalistkami w robieniu pierogów). Na spotkanie zapraszam panie z Klubu Seniora, zwłaszcza z sekcji kulinarnej. W Przyszłą niedzielę po każdej Mszy można będzie nabyć pyszne mrożone pierogi wspierając w ten sposób ofiary wojny na Ukrainie.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Damian Ochental, zam. w Czerkiesach i Klaudia Radziwołek, zam w Niwiskach Górnych (zap. 2); Adrian Mesjasz, kaw. zam. w Jankach i Anna Cichowlas, panna zam. w Siedlcu (zap. 1).
  9. Intencje mszalne
«

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»