Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 05 mar 2022

6 III 2022 r.

 

 1. Przeżywamy dziś 1-szą niedzielę miesiąca. Na porannej Mszy św. modlimy się za zmarłych, a członkowie różańca wymieniają tajemniczki z rozważaniami.
 2. Okres Wielkiego Postu jest naszym przygotowaniem do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkich dorosłych, dzieci, kandydatów do bierzmowania zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.00 i w Gorzkich Żalach w niedziele po sumie. Starajmy się przychodzić na Mszę świętą częściej, także w tygodniu. Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wielkopostną jałmużnę pokutną.
 3. Druga Niedzielę Wlk Postu jest co roku dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. można będzie złożyć ofiarę do puszki jako wsparcie dla polskich misjonarek i misjonarzy.
 4. Za tydzień – jak w każdą 2 niedz. miesiąca – liturgię mszy św. o godz. 9.00 przygotowują dzieci. Po Eucharystii zapraszam na krótkie spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.
 5. W piątek na godz. 15.30, a następnie na drogę krzyżową zapraszam uczniów klas VI i VII. W sobotę o godz. 10.30 – w ramach przygotowania do przyjęcia sakr. Bierzmowania – spotkanie ma klasa ósma i uczniowie szkół ponadpodstawowych.
 6. Dziękuję za przekazaną pomoc w postaci darów materialnych na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Obecnie są one segregowane i przygotowywane do przekazania potrzebującym. Do tego dochodzi hojny dar pieniężny – do puszek parafianie złożyli ok. 3 tys. zł.
 7. Z renowacji powróciły obrazy drogi krzyżowej. Odnowione zostały zarówno płótna, które naciągnięto na nowe drewniane krosna jak i ramy, które pozłocono (nie są pomalowane, ale pokryte płatkami złota). Było to możliwe dzięki ofiarodawcom, którym raz jeszcze serdecznie dziękuję za ten dar serca.
 8. Za tydzień taca na potrzeby gospodarcze. Cena oleju opałowego, którego używamy do ogrzewania kościoła podobnie jak inne paliwa poszybowała do góry. W stosunku do ostatniego tankowania z początku zimy jest dwukrotnie wyższa i wynosi obecnie ponad 6 zł/litr. W minionym tyg. uzupełniliśmy zbiornik na dalszą część sezonu grzewczego.
 9. Na duchową lekturę polecam najnowszy numer „Niedzieli”, szczególnie wywiad z bp. Witalijem Krywyckim pt. „Dziękujemy Bogu, że jesteście z nami.” Jest również do nabycia świeca paschalna w cenie 10 zł (do wykorzystania podczas Wigilii Paschalnej bądź na stół wielkanocny).
 10. Zapowiedzi przedślubne: Damian Ochental, zam. w Czerkiesach i Klaudia Radziwołek, zam. w Niwiskach Górnych (zap. 1)
 11. Przez przyczynę Matki Najświętszej chcemy powierzać opiece Bożej wszystkie kobiety z racji ich wtorkowego święta. Prosimy, aby wzrastały w świętości na wzór najpiękniejszej z niewiast.
 12. Intencje mszalne
 13. Z niegasnącą modlitwą o pokój prosimy o dobre owoce tegorocznego Wielkiego Postu. Niech Bóg nam błogosławi…
«

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»