Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

dn. 27 lut 2022

27 lutego 2022 r.

  1. W tych trudnych dniach nasze modlitwy kierujemy przez przyczynę Królowej Pokoju w intencji naszych sióstr i braci w Ukrainie, którzy walczą o wolność swojej Ojczyzny. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zachęca: Zwracam się do Was, Drodzy Księża i Wierni Archidiecezji Częstochowskiej, aby wyrazem naszej solidarności z ofiarami tego konfliktu, obok modlitwy, były konkretne czyny miłosierdzia i dlatego zachęcam, (…) abyśmy wspólnie mogli pomóc naszym Siostrom i Braciom Archidiecezji Lwowskiej, którzy z lękiem patrzą na rozwój sytuacji na Ukrainie.
  2. W związku z trudną sytuacją humanitarną także nasza parafia włącza się w akcję pomocy materialnej rodzinom pozbawionym dachu nad głową. Dary czyli żywność długoterminową (cukier, mąka, makaron, kasza, olej, konserwy, dania w słoiku itp.) oraz artykuły chemiczne i higieny osobistej, a także koce, ręczniki i śpiwory można składać w przedsionku kościoła codziennie w godzinach od 16.00 do 17.00.
  3. W środę Kościół wkracza w okres Wielkiego Postu, który jest czasem nawrócenia, czyli powrotu do Boga i Jego przykazań. W Popielec msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00, o 10.30 w Jankach. Obowiązuje post ścisły. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski w dniu dzisiejszym i w środę popielcowa po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek jako pomoc dla poszkodowanych w wojnie na Ukrainie, a najbliższa środa jest także ogłoszona jako dzień modlitwy i postu w int. pokoju na Ukrainie.
  4. W pierwszy czwartek m-ca zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania od godz. 16.00.
  5. W piątek święto św. Kazimierza Królewicza i 1-szy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15.30. O 16.00 zapraszam na drogę krzyżową.
  6. Gorzkie Żale śpiewane będą w niedzielę po sumie.
  7. W imieniu Ewy Krych i jej rodziców składam na ręce p. Sołtysa Makowisk serdeczne podziękowanie dla mieszkańców naszej miejscowości za datki, które zechcieli złożyć jako cegiełkę na rzecz rehabilitacji Ewy po ciężkim wypadku w dn. 19.12 ub. roku.
  8. Intencje mszalne

 

 

 

 

«

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

»