Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 12 lut 2022

13 lutego 2022

  1.  W poniedziałek święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Tego dnia także wspominamy św. Walentego.
  2. Najstarsza grupa kandydatów do bierzmowania składa egzamin ze znajomości prawd wiary i katechizmu. Po feriach zapraszam kolejne osoby w godzinach kancelaryjnych.
  3. Kancelaria paraf. w tym tygodniu będzie nieczynna. Pilne sprawy można załatwiać bezpośrednio po mszy św.
  4. Składam serdeczne Bóg Zapłać za złożoną dziś większą niż zwykle ofiarę na cele gospodarcze. Dziękuję także za napływające jeszcze ofiary kolędowe na renowację dwóch ołtarzy bocznych.
  5. Bractwo św. Józefa, które odradza się w naszej parafii przyjmuje w swoje szeregi mężczyzn, którzy pragną uczynić św. Józefa swoim szczególnym patronem. 19 marca br. pierwsza grupa kandydatów zostanie przyjęta do wspólnoty, następni chętni będą mogli dołączyć dopiero w kolejną Uroczystość św. Józefa Obl. NMP, a więc za rok. Zachęcam wszystkich panów, którzy ukończyli 18 rok życia i chcieliby kontynuować tradycje XVIII-wiecznego Bractwa św. Józefa, by nie odkładali w czasie tej decyzji.
  6. Osoby, które zapisały się na parafialną pielgrzymkę do Francji mogą pobrać w kruchcie kościoła szczegółowy program tego wyjazdu; zostały jeszcze tylko 2 wolne miejsca.
  7. Polecam tygodnik „Niedziela”, gdzie znajdziemy m.in. artykuł „Skarżyć się Bogu nie będę”, o posłudze kapelana szpitalnego.
  8. Dzieciom, młodzieży i wszystkim rozpoczynającym ferie zimowe życzymy bezpiecznego i owocnego wypoczynku.
  9. Intencje mszalne
«

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

»