Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

V NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 05 lut 2022

6 lutego 2022 r.

  1. Przeżywamy dziś 1-szą niedzielę miesiąca. Na porannej Mszy św. modlimy się za zmarłych, członkowie Żywego Różańca wymieniają „tajemniczki” z rozważaniami, a na sumie – razem z rodzicami – modlimy się w int. dzieci odchodzących od wiary.
  2. W piątek przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Sanktuarium w Lourdes, gdzie Matka Boża ukazywała się św. Bernadecie odwiedziliśmy 3 lata temu. Mimo, że od śmierci tej świętej minęło już 140 lat, jej ciało do dziś pozostało w nienaruszonym stanie. Pielgrzymi, którzy w tym roku udają się do Francji, będą mogli oglądać je spoczywające w kryształowej trumnie w katedrze w Nevers. Na paraf. stronie www znajdują się informacje dotyczące tego wyjazdu, m.in. terminy wpłat kolejnych rat i numer konta bankowego.
  3. Dziękuję parafianom, którzy już zrobili porządki na cmentarzu po ubiegłotygodniowej wichurze. Na wielu grobach i wokół nich wciąż jeszcze leżą stłuczone znicze i jest ogólny nieporządek.
  4. Za tydzień taca gospodarcza. Bóg zapłać za ofiary składane na tace oraz z racji kolędy. Parafia ponosi w tym czasie niemałe wydatki związane z zużyciem prądu/ogrzewaniem kościoła. Jest do zapłacenia roczny podatek na rzecz Archidiecezji, ubezpieczenie budynków i inne opłaty.
  5. Trwa diecezjalny etap synodu, który odbywa się pod hasłem: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Ważnym elementem procesu synodalnego jest zbieranie opinii na temat Kościoła poprzez ankietę synodalną. Druk ankiety można zabrać ze stolika w kruchcie, wypełnić i wrzucić do skrzynki.
  6. Intencje mszalne.
  7. Na nowy tydzień życzę wszystkim opieki Bożej i światła Ducha Świętego w podejmowaniu obowiązków.
«

V NIEDZIELA ZWYKŁA

»